2018 Seven of Seven Results

Team Scores

Team Total Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Race 7
Bozeman 11
Sentinel 35
Hellgate 35
Glacier 38
Helena 61
Charles M Russell(Great Falls) 63
Helena Capital 72
Laurel 79
Sheridan 80
Billings West 85 41*
Billings Skyview 89
Columbia Falls 90
Great Falls 94
Billings Senior 101 51*
Fergus 103
Manhattan Christian 130 49*
Corvallis 132
Belgrade 136
Frenchtown 137
Manhattan 140
Flathead 142
Glasgow 160
Park 166
Polson 166
Butte 172
Broadwater 177
Hamilton 190 49*
Anaconda 206
Havre 207
Browning 209
Big Sky 211
Red Lodge 217
Powell County 222
Billings Central Catholic 235
Darby 259 41* 48* 48*
Twin Bridges 261 41* 48*
Beaverhead County 263
Loyola-Sacred Heart 266 41* 48*
Three Forks 267
Bigfork 271 41* 48* 52*
Jefferson 290 41* 51*
Whitehall 297 41*
West Yellowstone 299 41* 48* 48* 49*
Seeley-Swan 301 41* 48* 52* 48*
Ennis 302 41*
Cut Bank 306 51*
Butte Central Catholic 311 41* 48* 52* 48* 49*
Harrison 317 41* 48* 52* 48* 49*
Two Eagle River 317 41*
Fairfield 317 41* 48* 48* 49* 52* 51*
North Toole County(Sunburst) 322 41* 48* 52* 48* 49* 52*
Geyser 330 41* 48* 52* 48*
Centerville 337 41* 48* 52* 48* 49* 52*

* - There was no runner in this race, so a default score of last place + 1 was assigned

In the case of a tie on the team score. The faster runner in the race with the highest number will break the tie.

Boys Races

Split 1 Split 2 Split 3
Place Time Bib Name Team Place Time Pace Place Time Pace Place Time Pace
3526 Sam Jones Beaverhead County 69 9:35.55 9:35/M
3625 Andrew Mack Billings Central Catholic 29 5:14.30 5:14/M 1 4:44.63 4:44/M
3686 Alex Benner Billings Skyview 17 5:02.53 5:02/M
4607 Max Stern Park 70 10:50.51 10:50/M
1 15:43.63 4129 Ben Perrin Flathead 1 4:46.86 4:46/M 3 5:11.10 5:11/M 1 5:45.67 5:14/M
2 15:51.70 4551 Levi Taylor Laurel 2 4:47.35 4:47/M 2 5:11.04 5:11/M 2 5:53.31 5:21/M
3 16:27.60 3986 Gordon Gentry Charles M Russell(Great Falls) 4 4:52.42 4:52/M 4 5:28.05 5:28/M 4 6:07.13 5:34/M
4 16:32.96 3862 Griffin May Bozeman 5 4:54.08 4:54/M 5 5:29.77 5:29/M 7 6:09.11 5:35/M
5 16:32.99 4089 Sam Fulbright Fergus 9 4:57.19 4:57/M 68 11:35.80 10:32/M
6 16:38.00 4190 Simon Hill Glacier 3 4:50.85 4:50/M 6 5:31.25 5:31/M 9 6:15.90 5:41/M
7 16:38.40 4383 Jesse McMurtrey Helena Capital 11 4:58.24 4:58/M 10 5:35.94 5:35/M 3 6:04.22 5:31/M
8 16:40.09 4703 Mckay Hunter Sentinel 12 4:58.28 4:58/M 7 5:34.41 5:34/M 5 6:07.40 5:34/M
9 16:43.86 4579 Zak Meeker Manhattan 15 5:00.61 5:00/M 9 5:35.66 5:35/M 6 6:07.59 5:34/M
10 16:45.90 4329 Jonah Fisher Helena 8 4:56.94 4:56/M 11 5:37.37 5:37/M 8 6:11.59 5:37/M
11 16:51.29 4473 Ian Curtis Hellgate 7 4:55.38 4:55/M 13 5:38.71 5:38/M 10 6:17.20 5:43/M
12 16:59.82 3668 Owen Smith Billings Senior 6 4:54.64 4:54/M 14 5:40.43 5:40/M 17 6:24.75 5:49/M
13 17:02.32 4216 Wilson Overby Glasgow 13 4:59.51 4:59/M 12 5:37.76 5:37/M 18 6:25.05 5:50/M
14 17:02.93 4020 Joe Lamb Columbia Falls 16 5:01.34 5:01/M 8 5:35.23 5:35/M 20 6:26.36 5:51/M
15 17:06.56 3598 Sean Stineford Big Sky 21 5:05.60 5:05/M 17 5:43.31 5:43/M 11 6:17.65 5:43/M
16 17:06.66 3698 James Lefevre Billings Skyview 22 5:05.99 5:05/M 16 5:42.68 5:42/M 12 6:17.99 5:43/M
17 17:10.21 4606 Conor Pierson Park 14 5:00.21 5:00/M 18 5:43.74 5:43/M 19 6:26.26 5:51/M
18 17:12.07 4588 Ben Morrison Manhattan Christian 19 5:04.77 5:04/M 19 5:43.79 5:43/M 14 6:23.51 5:48/M
19 17:12.64 4037 Will Flowers Corvallis 25 5:06.74 5:06/M 15 5:41.74 5:41/M 15 6:24.16 5:49/M
20 17:18.85 4740 Alex Garber Sheridan 18 5:03.59 5:03/M 27 5:54.83 5:54/M 13 6:20.43 5:45/M
21 17:22.62 4624 Mason Sloan Polson 26 5:10.09 5:10/M 22 5:48.21 5:48/M 16 6:24.32 5:49/M
22 17:26.64 3938 Jake Vetter Butte 24 5:06.49 5:06/M 24 5:52.25 5:52/M 21 6:27.90 5:52/M
23 17:28.49 4266 Colter Kirkland Hamilton 23 5:06.42 5:06/M 20 5:44.81 5:44/M 26 6:37.26 6:01/M
24 17:32.73 4245 Gavin Groshelle Great Falls 10 4:58.16 4:58/M 69 12:34.57 11:25/M
25 17:38.80 3630 Dylan Wichman Billings Central Catholic 28 5:14.04 5:14/M 25 5:52.39 5:52/M 23 6:32.37 5:56/M
26 17:40.52 3542 Caden Chisholm Belgrade 31 5:15.26 5:15/M 23 5:50.76 5:50/M 24 6:34.50 5:58/M
27 17:51.92 4148 Tyler Schmautz Frenchtown 20 5:05.33 5:05/M 26 5:53.01 5:53/M 33 6:53.58 6:15/M
28 17:58.67 3904 Louis Ingalls Broadwater 27 5:11.45 5:11/M 28 5:58.66 5:58/M 29 6:48.56 6:11/M
29 18:03.85 4285 Jakob Keller Havre 33 5:16.73 5:16/M 29 6:03.71 6:03/M 28 6:43.41 6:06/M
30 18:13.49 3514 Leroy Wilson Anaconda 30 5:14.72 5:14/M 30 6:06.97 6:06/M 31 6:51.80 6:14/M
31 18:17.06 3528 Chaidh Lochridge Beaverhead County 39 5:30.96 5:30/M 32 6:10.62 6:10/M 25 6:35.48 5:59/M
32 18:44.24 4650 Drew Williams Red Lodge 37 5:27.49 5:27/M 35 6:19.61 6:19/M 34 6:57.14 6:19/M
33 19:26.68 4056 Iverson Many Guns Cut Bank 34 5:20.05 5:20/M 52 6:53.41 6:53/M 40 7:13.22 6:34/M
34 19:34.87 4801 Jeremy Bockus Browning 44 5:46.24 5:46/M 36 6:26.59 6:26/M 42 7:22.04 6:42/M
35 20:34.74 4633 Logan Meador Powell County 50 5:50.14 5:50/M 55 6:56.82 6:56/M 57 7:47.78 7:05/M
36 20:54.11 4756 Aden Lehr Three Forks 58 6:01.82 6:01/M 56 6:57.28 6:57/M 59 7:55.01 7:12/M
Split 1 Split 2 Split 3
Place Time Bib Name Team Place Time Pace Place Time Pace Place Time Pace
3526 Sam Jones Beaverhead County 73 8:31.18 8:31/M
3532 Asher Voss Beaverhead County 75 10:18.45 10:18/M
3686 Alex Benner Billings Skyview 1 4:49.51 4:49/M
3865 Renn Meuwissen Bozeman 2 4:52.85 4:52/M
1 16:18.89 4176 Aren Alexander-Battee Glacier 3 4:53.97 4:53/M 1 5:23.81 5:23/M 1 6:01.11 5:28/M
2 16:27.31 3870 Brooks Peters Bozeman 4 4:54.39 4:54/M 2 5:24.96 5:24/M 2 6:07.96 5:34/M
3 16:48.97 4520 Dax Summers Hellgate 5 4:56.35 4:56/M 5 5:37.64 5:37/M 3 6:14.98 5:40/M
4 16:49.09 3744 Alex Koehn Billings West 7 4:56.65 4:56/M 3 5:34.02 5:34/M 5 6:18.42 5:44/M
5 16:51.58 4716 Calvin Quindry Sentinel 12 5:02.61 5:02/M 74 11:48.97 10:44/M
6 16:52.09 4001 Connor O'Hara Charles M Russell(Great Falls) 6 4:56.50 4:56/M 4 5:35.96 5:35/M 6 6:19.63 5:45/M
7 16:56.19 4024 Seth Umbriaco Columbia Falls 11 5:01.45 5:01/M 6 5:38.06 5:38/M 4 6:16.68 5:42/M
8 17:04.29 4341 Zane Roush Helena 8 4:57.74 4:57/M 10 5:43.96 5:43/M 12 6:22.59 5:47/M
9 17:09.39 4589 Riley Schott Manhattan Christian 18 5:06.59 5:06/M 8 5:41.62 5:41/M 10 6:21.18 5:46/M
10 17:10.11 4252 Ryan Munsterteiger Great Falls 17 5:06.13 5:06/M 11 5:43.97 5:43/M 8 6:20.01 5:45/M
11 17:11.70 3655 Finn Bentler Billings Senior 9 5:00.59 5:00/M 14 5:47.09 5:47/M 13 6:24.02 5:49/M
12 17:12.25 4038 Brian Healy Corvallis 13 5:03.24 5:03/M 7 5:41.43 5:41/M 14 6:27.58 5:52/M
13 17:17.16 4577 Bryce Love Manhattan 16 5:05.41 5:05/M 9 5:43.03 5:43/M 16 6:28.72 5:53/M
14 17:17.73 4549 Wyatt Ostler Laurel 19 5:06.80 5:06/M 18 5:49.43 5:49/M 11 6:21.50 5:46/M
15 17:19.40 4090 Ryker Melton Fergus 26 5:14.46 5:14/M 13 5:45.29 5:45/M 7 6:19.65 5:45/M
16 17:20.94 4625 Quin Stewart Polson 24 5:12.65 5:12/M 16 5:48.01 5:48/M 9 6:20.28 5:45/M
17 17:21.77 4737 Garett Avery Sheridan 10 5:01.16 5:01/M 20 5:52.00 5:52/M 15 6:28.61 5:53/M
18 17:23.45 4382 Peter Lund Helena Capital 20 5:07.09 5:07/M 12 5:44.93 5:44/M 17 6:31.43 5:55/M
19 17:30.12 4631 Marik Chrisman Powell County 23 5:09.50 5:09/M 17 5:48.87 5:48/M 18 6:31.75 5:55/M
20 17:34.51 4146 Luke Lutz Frenchtown 25 5:13.32 5:13/M 15 5:47.90 5:47/M 19 6:33.29 5:57/M
21 17:40.54 3547 Jackson Thorn Belgrade 22 5:08.90 5:08/M 22 5:55.45 5:55/M 20 6:36.19 6:00/M
22 17:45.98 4212 Ike Braaten Glasgow 15 5:05.07 5:05/M 19 5:51.99 5:51/M 24 6:48.92 6:11/M
23 17:47.32 3929 Billy Cunneen Butte 21 5:08.53 5:08/M 21 5:54.17 5:54/M 22 6:44.62 6:07/M
24 17:57.39 3693 Tucker Houlihan Billings Skyview 27 5:16.28 5:16/M 23 6:02.57 6:02/M 21 6:38.54 6:02/M
25 18:10.39 4115 Kyle Calles Flathead 14 5:04.96 5:04/M 26 6:09.41 6:09/M 30 6:56.02 6:18/M
26 18:21.91 4608 Mccrae Wester Park 32 5:28.94 5:28/M 24 6:06.24 6:06/M 23 6:46.73 6:09/M
27 18:32.78 4291 Dylan Young Havre 31 5:26.28 5:26/M 29 6:13.77 6:13/M 25 6:52.73 6:15/M
28 18:33.21 4644 Camron Avent Red Lodge 29 5:21.40 5:21/M 32 6:18.96 6:18/M 26 6:52.85 6:15/M
29 18:37.33 4807 Chris Kipp Browning 34 5:30.53 5:30/M 25 6:09.36 6:09/M 31 6:57.44 6:19/M
30 18:39.13 4123 Mitchell Johnson Flathead 75 18:39.13 16:57/M
31 18:45.88 3628 Christian Ross Billings Central Catholic 36 5:32.52 5:32/M 30 6:17.45 6:17/M 29 6:55.91 6:17/M
32 18:49.15 3510 Ryder Hofland Anaconda 33 5:30.11 5:30/M 31 6:17.56 6:17/M 32 7:01.48 6:23/M
33 18:58.27 4269 Triston Schmalz Hamilton 30 5:24.51 5:24/M 34 6:21.49 6:21/M 36 7:12.27 6:33/M
34 19:14.15 3901 Nick Bruins Broadwater 39 5:36.42 5:36/M 37 6:28.57 6:28/M 34 7:09.16 6:30/M
35 19:21.53 3601 Ross Westfall Big Sky 35 5:31.25 5:31/M 28 6:12.51 6:12/M 47 7:37.77 6:55/M
36 19:23.65 3531 Eli Sherwood Beaverhead County 40 5:37.66 5:37/M 36 6:26.23 6:26/M 37 7:19.76 6:39/M
37 19:40.65 4794 Dawson Powers Whitehall 45 5:57.17 5:57/M 38 6:31.74 6:31/M 35 7:11.74 6:32/M
38 20:06.32 4054 Henry Gannon Cut Bank 76 20:06.32 18:16/M
39 20:20.88 4537 Gabe Gillmore Jefferson 46 5:59.24 5:59/M 43 6:45.30 6:45/M 44 7:36.34 6:55/M
40 20:28.32 4759 Devon Potts Three Forks 51 6:03.42 6:03/M 48 6:52.28 6:52/M 41 7:32.62 6:51/M
41 20:44.75 4775 Anthony Charlo Two Eagle River 43 5:54.03 5:54/M 46 6:50.55 6:50/M 61 8:00.17 7:16/M
42 21:37.25 4071 Ryan O'Connell Ennis 61 6:13.69 6:13/M 63 7:13.23 7:13/M 64 8:10.33 7:25/M
43 24:27.70 4055 Hunter Kennedy Cut Bank 70 6:37.86 6:37/M 68 7:54.10 7:54/M 72 9:55.74 9:01/M
Split 1 Split 2 Split 3
Place Time Bib Name Team Place Time Pace Place Time Pace Place Time Pace
3514 Leroy Wilson Anaconda 33 5:31.02 5:31/M
3686 Alex Benner Billings Skyview 1 4:47.18 4:47/M
3865 Renn Meuwissen Bozeman 89 13:31.13 13:31/M
4069 Bowen Kelley Ennis 52 5:57.42 5:57/M
1 16:36.89 3837 Xander Danenhauer Bozeman 2 5:01.13 5:01/M 2 5:31.77 5:31/M 1 6:03.99 5:30/M
2 16:36.99 3658 Jesse Dimich-Louvet Billings Senior 3 5:01.22 5:01/M 1 5:30.93 5:30/M 2 6:04.84 5:31/M
3 16:53.34 4486 Lukas Horejsi Hellgate 9 5:05.54 5:05/M 3 5:33.74 5:33/M 3 6:14.06 5:40/M
4 17:04.13 4342 Clayton Ryerson Helena 6 5:04.64 5:04/M 5 5:39.70 5:39/M 5 6:19.79 5:45/M
5 17:04.94 4183 Max Devries Glacier 10 5:06.60 5:06/M 4 5:39.37 5:39/M 4 6:18.97 5:44/M
6 17:06.12 4250 Henry Kakalecik Great Falls 4 5:01.42 5:01/M 7 5:41.06 5:41/M 6 6:23.64 5:48/M
7 17:14.46 4710 Otto MacDonald Sentinel 8 5:05.26 5:05/M 6 5:39.90 5:39/M 9 6:29.30 5:54/M
8 17:22.64 4744 David Standish Sheridan 5 5:03.97 5:03/M 8 5:43.86 5:43/M 11 6:34.81 5:58/M
9 17:25.30 4587 Sam Leep Manhattan Christian 14 5:09.32 5:09/M 9 5:50.09 5:50/M 8 6:25.89 5:50/M
10 17:32.07 4021 James Role Columbia Falls 7 5:05.21 5:05/M 11 5:50.45 5:50/M 13 6:36.41 6:00/M
11 17:40.66 4553 Haden Wilson Laurel 25 5:18.92 5:18/M 13 5:56.55 5:56/M 7 6:25.19 5:50/M
12 17:40.81 4149 Jesse Shaske Frenchtown 15 5:09.55 5:09/M 14 5:57.37 5:57/M 10 6:33.89 5:57/M
13 17:45.36 4381 Danny Leas Helena Capital 12 5:08.47 5:08/M 10 5:50.17 5:50/M 19 6:46.72 6:09/M
14 17:50.91 3688 Connor Chase Billings Skyview 20 5:14.11 5:14/M 16 6:01.41 6:01/M 12 6:35.39 5:59/M
15 17:52.13 4214 Ellis McKean Glasgow 17 5:10.85 5:10/M 17 6:01.67 6:01/M 14 6:39.61 6:03/M
16 17:53.27 4003 Hayden Silk Charles M Russell(Great Falls) 13 5:09.31 5:09/M 20 6:03.21 6:03/M 15 6:40.75 6:04/M
17 18:00.10 4091 Chance Miller Fergus 19 5:13.55 5:13/M 15 5:57.83 5:57/M 20 6:48.72 6:11/M
18 18:01.05 3740 Jacob Halligan Billings West 18 5:12.89 5:12/M 22 6:06.29 6:06/M 16 6:41.87 6:05/M
19 18:10.40 3906 Zane Newman Broadwater 24 5:16.35 5:16/M 19 6:02.88 6:02/M 21 6:51.17 6:14/M
20 18:14.56 4574 Wyatt Barney Manhattan 16 5:10.66 5:10/M 23 6:07.00 6:07/M 27 6:56.90 6:18/M
21 18:20.30 4635 Aidan Thompson Powell County 29 5:25.51 5:25/M 26 6:09.60 6:09/M 17 6:45.19 6:08/M
22 18:20.77 3543 Drew Dunning Belgrade 27 5:22.21 5:22/M 28 6:11.92 6:11/M 18 6:46.64 6:09/M
23 18:21.18 4119 Keaton Fischer Flathead 11 5:06.69 5:06/M 12 5:55.88 5:55/M 39 7:18.61 6:38/M
24 18:24.43 4042 James Wissenbach Corvallis 21 5:14.21 5:14/M 30 6:15.46 6:15/M 26 6:54.76 6:16/M
25 18:27.88 4618 Jonah Ducharme Polson 38 5:32.32 5:32/M 18 6:01.98 6:01/M 24 6:53.58 6:15/M
26 18:31.28 3508 Tyler Farmer Anaconda 31 5:30.35 5:30/M 24 6:08.62 6:08/M 23 6:52.31 6:15/M
27 18:35.53 3926 Zach Carlson Butte 22 5:14.91 5:14/M 29 6:14.20 6:14/M 34 7:06.42 6:27/M
28 18:37.73 4074 Clay Paddock Fairfield 23 5:16.02 5:16/M 32 6:17.67 6:17/M 31 7:04.04 6:25/M
29 18:40.12 4783 Andrew Jambor West Yellowstone 35 5:31.72 5:31/M 27 6:10.10 6:10/M 28 6:58.30 6:20/M
30 18:42.93 4602 David Durgan Park 34 5:31.10 5:31/M 31 6:17.42 6:17/M 25 6:54.41 6:16/M
31 18:48.40 4268 Rigby Poulsen Hamilton 26 5:22.11 5:22/M 33 6:21.14 6:21/M 33 7:05.15 6:26/M
32 18:53.75 4287 Cameron Pleninger Havre 30 5:30.14 5:30/M 34 6:21.38 6:21/M 30 7:02.23 6:24/M
33 19:06.24 4564 Gabriel Strader Loyola-Sacred Heart 37 5:32.28 5:32/M 35 6:22.48 6:22/M 36 7:11.48 6:32/M
34 19:06.65 4646 Spencer Jacobsen Red Lodge 41 5:38.79 5:38/M 37 6:26.60 6:26/M 29 7:01.26 6:23/M
35 19:11.42 4061 Donavon Chaffin Darby 28 5:24.40 5:24/M 38 6:32.48 6:32/M 38 7:14.54 6:35/M
36 19:24.82 3613 Ryder Nolan Bigfork 32 5:30.49 5:30/M 36 6:25.86 6:25/M 44 7:28.47 6:47/M
37 19:28.21 3629 Seth Sasich Billings Central Catholic 47 5:48.60 5:48/M 39 6:35.24 6:35/M 32 7:04.37 6:25/M
38 19:53.36 3577 Jackson Bailey Big Sky 40 5:37.76 5:37/M 43 6:44.46 6:44/M 45 7:31.14 6:50/M
39 19:56.42 4765 Morgan Hendrickson Twin Bridges 43 5:42.55 5:42/M 45 6:48.43 6:48/M 43 7:25.44 6:45/M
40 19:58.85 3525 Joel Harvey Beaverhead County 44 5:46.41 5:46/M 42 6:40.44 6:40/M 46 7:32.00 6:51/M
41 20:05.12 4538 Andrew Johnson Jefferson 49 5:51.61 5:51/M 46 6:48.95 6:48/M 42 7:24.56 6:44/M
42 20:12.13 4803 Joseph Bullshoe Browning 45 5:47.10 5:47/M 41 6:39.69 6:39/M 50 7:45.34 7:03/M
43 20:23.58 4796 Adam Williams Whitehall 48 5:49.90 5:49/M 49 6:53.45 6:53/M 47 7:40.23 6:58/M
44 20:45.06 4755 Wyatt Golding Three Forks 51 5:55.23 5:55/M 54 7:01.96 7:01/M 52 7:47.87 7:05/M
45 21:47.42 4054 Henry Gannon Cut Bank 60 6:12.83 6:12/M 64 7:19.28 7:19/M 68 8:15.31 7:30/M
46 22:47.27 4072 Dillon Williams Ennis 75 6:34.94 6:34/M 74 7:46.25 7:46/M 74 8:26.08 7:40/M
47 25:41.12 4776 Dominique Finley Two Eagle River 86 7:12.08 7:12/M 83 9:04.72 9:04/M 83 9:24.32 8:33/M
Split 1 Split 2 Split 3
Place Time Bib Name Team Place Time Pace Place Time Pace Place Time Pace
3528 Chaidh Lochridge Beaverhead County 85 10:13.99 10:13/M
3531 Eli Sherwood Beaverhead County 86 10:15.25 10:15/M
3698 James Lefevre Billings Skyview 16 5:19.46 5:19/M
1 16:50.98 3865 Renn Meuwissen Bozeman 1 5:05.39 5:05/M 1 5:33.25 5:33/M 1 6:12.34 5:38/M
2 17:06.49 4705 Tanner Klumph Sentinel 2 5:05.60 5:05/M 2 5:41.05 5:41/M 3 6:19.84 5:45/M
3 17:06.52 4326 Trystan Brewer Helena 4 5:06.24 5:06/M 3 5:41.10 5:41/M 2 6:19.18 5:45/M
4 17:16.78 3673 Ethan Wilson Billings Senior 8 5:09.47 5:09/M 5 5:46.01 5:46/M 4 6:21.30 5:46/M
5 17:23.47 4472 Miles Colescott Hellgate 5 5:06.91 5:06/M 8 5:48.68 5:48/M 6 6:27.88 5:52/M
6 17:31.95 4251 Kyle Miller Great Falls 3 5:05.78 5:05/M 4 5:44.09 5:44/M 11 6:42.08 6:05/M
7 17:32.75 4738 Timothy Brown Sheridan 7 5:07.90 5:07/M 6 5:47.88 5:47/M 8 6:36.97 6:00/M
8 17:33.53 3689 Gavin Fairlee Billings Skyview 18 5:20.22 5:20/M 7 5:48.65 5:48/M 5 6:24.66 5:49/M
9 17:39.45 3739 Van Gottwals Billings West 13 5:17.92 5:17/M 10 5:50.79 5:50/M 7 6:30.74 5:55/M
10 17:44.44 4187 Nash Grafe Glacier 6 5:07.44 5:07/M 9 5:49.09 5:49/M 15 6:47.91 6:10/M
11 17:57.24 4010 Braden Younkin Charles M Russell(Great Falls) 11 5:16.03 5:16/M 11 5:56.89 5:56/M 12 6:44.32 6:07/M
12 18:01.56 4378 Tyler Jost Helena Capital 22 5:24.77 5:24/M 12 5:57.72 5:57/M 10 6:39.07 6:03/M
13 18:02.41 4591 Grant Van Dyken Manhattan Christian 19 5:21.20 5:21/M 14 6:02.49 6:02/M 9 6:38.72 6:02/M
14 18:05.09 4019 Aidan Jarvis Columbia Falls 9 5:14.64 5:14/M 15 6:05.24 6:05/M 13 6:45.21 6:08/M
15 18:12.67 4097 Logan Wisenbaugh Fergus 10 5:15.25 5:15/M 16 6:05.30 6:05/M 21 6:52.12 6:15/M
16 18:13.70 4271 Logan Vandenberg Hamilton 14 5:18.59 5:18/M 19 6:07.16 6:07/M 16 6:47.95 6:10/M
17 18:17.77 4552 Colton Trostle Laurel 12 5:16.66 5:16/M 21 6:09.96 6:09/M 18 6:51.15 6:14/M
18 18:28.41 4150 Paul Wrobel Frenchtown 17 5:19.82 5:19/M 20 6:09.25 6:09/M 29 6:59.34 6:21/M
19 18:30.91 3544 Cooper McCormack Belgrade 23 5:26.64 5:26/M 24 6:15.55 6:15/M 17 6:48.72 6:11/M
20 18:32.35 3513 Wyatt Theard Anaconda 29 5:34.26 5:34/M 18 6:06.66 6:06/M 19 6:51.43 6:14/M
21 18:34.75 4758 Bryce Olson Three Forks 24 5:26.86 5:26/M 13 6:00.64 6:00/M 34 7:07.25 6:28/M
22 18:36.32 4284 Noah Azure Havre 26 5:29.52 5:29/M 26 6:19.80 6:19/M 14 6:47.00 6:10/M
23 18:36.39 4575 Isaac Boyd Manhattan 30 5:37.95 5:37/M 17 6:06.52 6:06/M 20 6:51.92 6:14/M
24 18:41.52 4044 Connor Yetter Corvallis 20 5:22.45 5:22/M 25 6:16.91 6:16/M 31 7:02.16 6:24/M
25 18:46.89 4113 Jaden Attard Flathead 21 5:23.40 5:23/M 30 6:22.93 6:22/M 30 7:00.56 6:22/M
26 18:47.27 4215 Merlin McKean Glasgow 15 5:19.24 5:19/M 28 6:21.85 6:21/M 32 7:06.18 6:27/M
27 18:49.06 3614 Elliot Sanford Bigfork 28 5:31.66 5:31/M 29 6:22.59 6:22/M 23 6:54.81 6:16/M
28 18:51.76 4622 Kellen Norman Polson 27 5:29.61 5:29/M 31 6:24.46 6:24/M 27 6:57.69 6:19/M
29 18:51.84 4603 Daniel Nelson Park 31 5:39.37 5:39/M 23 6:15.19 6:15/M 26 6:57.28 6:19/M
30 18:52.12 3583 Nathaniel Gale Big Sky 33 5:42.19 5:42/M 22 6:14.70 6:14/M 25 6:55.23 6:17/M
31 18:59.81 4647 Elijah Quick Red Lodge 32 5:39.73 5:39/M 27 6:21.63 6:21/M 28 6:58.45 6:20/M
32 19:04.33 3903 Kade Edgerton Broadwater 25 5:27.19 5:27/M 36 6:30.13 6:30/M 33 7:07.01 6:28/M
33 19:33.50 4561 Camden Donham Loyola-Sacred Heart 34 5:46.98 5:46/M 35 6:29.77 6:29/M 36 7:16.75 6:36/M
34 19:57.46 3937 Andrew Vandenbos Butte 36 5:49.26 5:49/M 38 6:38.89 6:38/M 38 7:29.31 6:48/M
35 20:04.05 4539 Hyrum Parke Jefferson 47 6:05.14 6:05/M 39 6:39.31 6:39/M 37 7:19.60 6:39/M
36 20:09.42 4804 Thunder Smith Browning 42 5:51.52 5:51/M 40 6:47.12 6:47/M 39 7:30.78 6:49/M
37 20:17.17 4764 Rob Dale Twin Bridges 37 5:49.47 5:49/M 44 6:53.11 6:53/M 40 7:34.59 6:53/M
38 20:22.14 4634 Kaleb Starr Powell County 45 5:56.81 5:56/M 43 6:50.41 6:50/M 41 7:34.92 6:53/M
39 20:39.93 3623 Sean Harrington Billings Central Catholic 40 5:51.02 5:51/M 47 7:02.69 7:02/M 47 7:46.22 7:04/M
40 20:57.35 3527 Nathaniel Leonardson Beaverhead County 35 5:47.65 5:47/M 51 7:07.54 7:07/M 51 8:02.16 7:18/M
41 21:40.53 4052 Nathaniel Anderson Cut Bank 49 6:09.00 6:09/M 52 7:11.12 7:11/M 58 8:20.41 7:35/M
42 22:42.69 4068 Wyatt Fredson Ennis 65 6:40.65 6:40/M 64 7:35.89 7:35/M 66 8:26.15 7:40/M
43 23:04.72 4793 Kenzie Hugulet Whitehall 56 6:28.90 6:28/M 69 7:40.64 7:40/M 76 8:55.18 8:06/M
44 24:13.18 4774 Michael Brown Two Eagle River 82 7:18.09 7:18/M 79 8:15.85 8:15/M 70 8:39.24 7:52/M
Split 1 Split 2 Split 3
Place Time Bib Name Team Place Time Pace Place Time Pace Place Time Pace
3529 Daniel Martin Beaverhead County 61 6:44.64 6:44/M
4021 James Role Columbia Falls 1 4:58.97 4:58/M
1 16:56.36 3890 Seth Wyatt Bozeman 2 5:00.13 5:00/M 1 5:36.43 5:36/M 1 6:19.80 5:45/M
2 17:23.40 4054 Henry Gannon Cut Bank 91 17:23.40 15:48/M
3 17:27.46 4197 Ben Schwaller Glacier 9 5:12.56 5:12/M 4 5:50.66 5:50/M 2 6:24.24 5:49/M
4 17:28.77 4527 Lucca Wellenstein Hellgate 8 5:11.81 5:11/M 3 5:46.03 5:46/M 4 6:30.93 5:55/M
5 17:32.92 3737 Sam Fagan Billings West 5 5:10.34 5:10/M 5 5:53.80 5:53/M 3 6:28.78 5:53/M
6 17:37.68 4346 Sam Sullivan Helena 3 5:06.41 5:06/M 6 5:56.05 5:56/M 6 6:35.22 5:59/M
7 17:39.26 3985 Brycen Gardner Charles M Russell(Great Falls) 4 5:07.80 5:07/M 7 5:56.24 5:56/M 7 6:35.22 5:59/M
8 17:45.87 3948 Ashe Sperry Billings Skyview 6 5:10.36 5:10/M 8 5:56.35 5:56/M 9 6:39.16 6:03/M
9 17:47.97 4713 Kegan Morris Sentinel 7 5:11.53 5:11/M 2 5:41.77 5:41/M 14 6:54.67 6:16/M
10 17:58.73 4743 Wyatt Shaw Sheridan 16 5:20.51 5:20/M 9 6:01.03 6:01/M 8 6:37.19 6:01/M
11 18:02.83 4387 Carlin Onstad Helena Capital 17 5:21.66 5:21/M 11 6:01.71 6:01/M 10 6:39.46 6:03/M
12 18:02.93 4023 Beau Umbriaco Columbia Falls 12 5:17.53 5:17/M 10 6:01.30 6:01/M 12 6:44.10 6:07/M
13 18:05.19 3661 Hayden Gall Billings Senior 10 5:15.99 5:15/M 14 6:08.78 6:08/M 11 6:40.42 6:04/M
14 18:05.65 4096 Bradley Vaughn Fergus 19 5:28.63 5:28/M 12 6:04.82 6:04/M 5 6:32.20 5:56/M
15 18:23.42 4548 Isaac Manders Laurel 14 5:18.03 5:18/M 13 6:08.55 6:08/M 15 6:56.84 6:18/M
16 18:32.22 4151 Peter Wrobel Frenchtown 15 5:19.98 5:19/M 15 6:09.59 6:09/M 20 7:02.65 6:24/M
17 18:39.63 4035 Ben Carrasco Corvallis 13 5:17.58 5:17/M 18 6:19.28 6:19/M 21 7:02.77 6:24/M
18 18:45.31 3541 Izak Becker Belgrade 21 5:29.82 5:29/M 17 6:14.46 6:14/M 18 7:01.03 6:23/M
19 18:55.15 3902 Tyler Christinsen Broadwater 20 5:29.33 5:29/M 22 6:26.09 6:26/M 16 6:59.73 6:21/M
20 19:01.21 4604 Jonathan Noble Park 27 5:42.00 5:42/M 16 6:12.84 6:12/M 22 7:06.37 6:27/M
21 19:01.90 4805 Lane Lts Browning 33 5:48.30 5:48/M 20 6:22.23 6:22/M 13 6:51.37 6:14/M
22 19:04.85 4065 Jordan Usher Darby 25 5:41.43 5:41/M 21 6:22.86 6:22/M 17 7:00.56 6:22/M
23 19:07.91 4120 Parker Gillespie Flathead 11 5:16.67 5:16/M 24 6:26.31 6:26/M 34 7:24.93 6:44/M
24 19:11.40 4578 Luke Meeker Manhattan 22 5:30.52 5:30/M 31 6:33.87 6:33/M 23 7:07.01 6:28/M
25 19:12.14 4247 Greydon Hart Great Falls 18 5:27.82 5:27/M 19 6:21.62 6:21/M 32 7:22.70 6:42/M
26 19:16.49 4286 Sidney Moffitt Havre 24 5:38.13 5:38/M 28 6:30.53 6:30/M 24 7:07.83 6:28/M
27 19:17.46 3610 Evan Benton Bigfork 23 5:30.71 5:30/M 27 6:29.28 6:29/M 29 7:17.47 6:37/M
28 19:18.31 4619 Kasen Heninger Polson 36 5:50.94 5:50/M 23 6:26.20 6:26/M 19 7:01.17 6:23/M
29 19:27.02 4562 Matthew Hudson Loyola-Sacred Heart 30 5:44.13 5:44/M 32 6:34.99 6:34/M 25 7:07.90 6:28/M
30 19:35.23 3581 Benjamin Carter Big Sky 37 5:54.36 5:54/M 29 6:32.84 6:32/M 26 7:08.03 6:29/M
31 19:42.87 3940 Trey Whitlock Butte 32 5:47.78 5:47/M 35 6:39.39 6:39/M 28 7:15.70 6:35/M
32 19:44.17 4213 Colin Jamba Glasgow 35 5:49.43 5:49/M 30 6:33.50 6:33/M 30 7:21.24 6:41/M
33 19:52.10 3512 Henry Phillip Anaconda 26 5:41.92 5:41/M 34 6:38.13 6:38/M 38 7:32.05 6:51/M
34 19:53.68 4649 Shane Vomund Red Lodge 34 5:49.29 5:49/M 36 6:39.73 6:39/M 33 7:24.66 6:44/M
35 19:53.92 3624 Niklas Krause Billings Central Catholic 31 5:44.77 5:44/M 37 6:40.37 6:40/M 37 7:28.78 6:47/M
36 20:06.67 3524 Brock Hansen Beaverhead County 39 6:01.24 6:01/M 33 6:36.94 6:36/M 36 7:28.49 6:47/M
37 20:41.77 4768 Cj Wayland Twin Bridges 41 6:07.60 6:07/M 43 6:58.51 6:58/M 39 7:35.66 6:54/M
38 21:00.98 4636 Damian Young Powell County 52 6:25.78 6:25/M 42 6:57.24 6:57/M 40 7:37.96 6:55/M
39 21:22.22 4534 Christian Davis Jefferson 64 6:49.05 6:49/M 41 6:53.93 6:53/M 41 7:39.24 6:57/M
40 22:53.41 4753 Dean Buchholz Three Forks 50 6:25.19 6:25/M 66 7:52.72 7:52/M 62 8:35.50 7:48/M
41 23:02.10 4791 Tommy Emerson Whitehall 58 6:36.75 6:36/M 69 7:53.96 7:53/M 59 8:31.39 7:45/M
42 23:24.28 4070 Kyle Laclair Ennis 57 6:31.19 6:31/M 74 8:02.61 8:02/M 71 8:50.48 8:02/M
43 23:38.36 4154 Kenneth Vincent Geyser 60 6:44.54 6:44/M 58 7:41.17 7:41/M 83 9:12.65 8:22/M
44 23:53.38 4655 Levi Reinitz Seeley-Swan 67 6:53.04 6:53/M 72 8:00.25 8:00/M 78 9:00.09 8:11/M
45 24:21.31 4053 Dalton Estey Cut Bank 83 7:07.12 7:07/M 80 8:10.52 8:10/M 80 9:03.67 8:14/M
46 27:29.27 4778 Travis Pierre Two Eagle River 91 10:32.09 10:32/M 81 8:14.19 8:14/M 66 8:42.99 7:55/M
Split 1 Split 2 Split 3
Place Time Bib Name Team Place Time Pace Place Time Pace Place Time Pace
4069 Bowen Kelley Ennis 1 4:49.57 4:49/M
1 16:59.96 3889 Jonathan Wheeler Bozeman 2 5:02.17 5:02/M 1 5:42.73 5:42/M 1 6:15.06 5:41/M
2 17:34.45 4707 Adam Lingle Sentinel 4 5:11.90 5:11/M 2 5:51.29 5:51/M 2 6:31.26 5:55/M
3 17:48.44 3732 Josh Briese Billings West 3 5:10.20 5:10/M 3 5:53.32 5:53/M 9 6:44.92 6:07/M
4 17:55.34 4389 Travis Petersen Helena Capital 9 5:16.67 5:16/M 7 6:04.37 6:04/M 3 6:34.30 5:58/M
5 17:55.98 3706 Jack Springer Billings Skyview 10 5:17.18 5:17/M 6 6:01.33 6:01/M 4 6:37.47 6:01/M
6 17:56.22 4475 Aidan Duffield Hellgate 7 5:16.39 5:16/M 4 5:58.07 5:58/M 8 6:41.76 6:05/M
7 17:59.12 3977 Adam Blake Charles M Russell(Great Falls) 6 5:15.16 5:15/M 9 6:05.77 6:05/M 5 6:38.19 6:02/M
8 18:04.81 3671 Kory'Ien Boomer Taylen Billings Senior 11 5:17.54 5:17/M 8 6:05.71 6:05/M 7 6:41.56 6:05/M
9 18:12.34 4200 Chris Skelton Glacier 8 5:16.45 5:16/M 14 6:10.24 6:10/M 10 6:45.65 6:08/M
10 18:12.60 4550 Dylan Paris Laurel 19 5:32.66 5:32/M 5 5:59.00 5:59/M 6 6:40.94 6:04/M
11 18:18.89 4337 Nicholas Pida Helena 5 5:12.03 5:12/M 13 6:09.84 6:09/M 14 6:57.02 6:19/M
12 18:27.78 4746 Branton Williams Sheridan 12 5:22.07 5:22/M 12 6:09.49 6:09/M 13 6:56.22 6:18/M
13 18:33.94 4270 Harrison Silverio Hamilton 18 5:32.38 5:32/M 10 6:07.10 6:07/M 11 6:54.46 6:16/M
14 18:37.00 4248 Valon Haslem Great Falls 14 5:31.57 5:31/M 11 6:08.21 6:08/M 15 6:57.22 6:19/M
15 18:41.73 4094 Troy Parsons Fergus 20 5:33.30 5:33/M 15 6:12.57 6:12/M 12 6:55.86 6:17/M
16 18:42.31 4018 Bryce Bennett Columbia Falls 16 5:32.09 5:32/M 88 13:10.22 11:58/M
17 18:43.24 4132 Seth Trumm Flathead 17 5:32.35 5:32/M 16 6:13.13 6:13/M 17 6:57.76 6:19/M
18 18:46.30 4036 Brandon Domsalla Corvallis 13 5:22.92 5:22/M 17 6:17.02 6:17/M 18 7:06.36 6:27/M
19 19:03.01 3927 John Connole Butte 21 5:34.36 5:34/M 25 6:31.02 6:31/M 16 6:57.63 6:19/M
20 19:07.68 4806 Justin Burd Browning 15 5:31.72 5:31/M 18 6:19.60 6:19/M 24 7:16.36 6:36/M
21 19:16.76 4590 Eli Swets Manhattan Christian 23 5:37.77 5:37/M 23 6:29.43 6:29/M 20 7:09.56 6:30/M
22 19:17.42 3548 Brady Vincent Belgrade 25 5:40.76 5:40/M 24 6:30.22 6:30/M 19 7:06.44 6:27/M
23 19:24.80 4064 Daniel Muir Darby 28 5:44.13 5:44/M 22 6:28.66 6:28/M 22 7:12.01 6:33/M
24 19:27.98 4605 Chris Orr Park 31 5:46.27 5:46/M 21 6:25.16 6:25/M 25 7:16.55 6:36/M
25 19:29.73 4576 Quinton Johnson Manhattan 26 5:42.34 5:42/M 26 6:31.76 6:31/M 23 7:15.63 6:35/M
26 19:32.50 4767 Will Morris Twin Bridges 22 5:36.04 5:36/M 89 13:56.46 12:40/M
27 19:51.44 4621 Makauly Morrison Polson 30 5:45.28 5:45/M 32 6:48.24 6:48/M 26 7:17.92 6:37/M
28 19:54.35 4218 Carl Zabrocki Glasgow 27 5:43.48 5:43/M 28 6:43.47 6:43/M 29 7:27.40 6:46/M
29 19:54.77 4147 Quinton McElvain Frenchtown 24 5:38.70 5:38/M 31 6:47.23 6:47/M 31 7:28.84 6:47/M
30 19:59.96 4645 Brandon Emineth Red Lodge 35 5:49.36 5:49/M 30 6:45.94 6:45/M 27 7:24.66 6:44/M
31 20:02.87 4654 Caleb Maughan Seeley-Swan 37 5:51.21 5:51/M 27 6:42.72 6:42/M 32 7:28.94 6:47/M
32 20:12.74 3592 Joshua Pijanowski Big Sky 36 5:49.89 5:49/M 33 6:49.21 6:49/M 33 7:33.64 6:52/M
33 20:23.90 3908 Tyhenry Steele Broadwater 29 5:44.24 5:44/M 29 6:45.48 6:45/M 39 7:54.18 7:11/M
34 20:27.58 3943 Jayden Mitchell Butte Central Catholic 38 5:52.97 5:52/M 35 6:55.36 6:55/M 34 7:39.25 6:57/M
35 20:30.79 3509 Ryan Hessler Anaconda 42 6:11.68 6:11/M 34 6:50.58 6:50/M 30 7:28.53 6:47/M
36 20:46.58 4632 Hans Lampert Powell County 41 6:05.68 6:05/M 37 6:57.82 6:57/M 35 7:43.08 7:01/M
37 20:55.06 4290 Sergio Tamayo Havre 39 5:57.08 5:57/M 36 6:56.23 6:56/M 44 8:01.75 7:17/M
38 20:58.27 4274 Dillon Christiansen Harrison 40 6:04.90 6:04/M 38 6:57.84 6:57/M 40 7:55.53 7:12/M
39 21:05.61 3626 Cory Miller Billings Central Catholic 34 5:47.42 5:47/M 42 7:12.19 7:12/M 45 8:06.00 7:22/M
40 21:23.38 4754 Anthony Deriana Three Forks 45 6:16.96 6:16/M 40 7:05.14 7:05/M 43 8:01.28 7:17/M
41 21:28.94 4784 Benjamin Moldenhauer West Yellowstone 43 6:13.07 6:13/M 46 7:18.11 7:18/M 41 7:57.76 7:14/M
42 21:46.70 3530 Austin Schuett Beaverhead County 46 6:17.60 6:17/M 45 7:16.98 7:16/M 47 8:12.12 7:27/M
43 22:30.59 4054 Henry Gannon Cut Bank 91 22:30.59 20:27/M
44 22:42.52 4536 Brendon Gallagher Jefferson 61 6:50.90 6:50/M 55 7:41.86 7:41/M 46 8:09.76 7:25/M
45 22:53.36 4067 Lucas Belding Ennis 60 6:45.28 6:45/M 53 7:39.31 7:39/M 57 8:28.77 7:42/M
46 22:56.40 4563 Sam Kirschenmann Loyola-Sacred Heart 59 6:44.78 6:44/M 52 7:38.42 7:38/M 59 8:33.20 7:46/M
47 23:54.10 4795 Lane Wagner Whitehall 78 7:26.23 7:26/M 65 7:59.81 7:59/M 56 8:28.06 7:42/M
48 25:27.17 4057 Sam Whitford Cut Bank 83 7:31.55 7:31/M 76 8:31.52 8:31/M 73 9:24.10 8:33/M
49 25:59.86 4777 Jayante Pichette Two Eagle River 82 7:28.51 7:28/M 79 8:45.23 8:45/M 79 9:46.12 8:53/M
50 26:10.04 4152 Nick Lucas Geyser 77 7:15.67 7:15/M 80 8:49.38 8:49/M 82 10:04.99 9:09/M
Split 1 Split 2 Split 3
Place Time Bib Name Team Place Time Pace Place Time Pace Place Time Pace
4655 Levi Reinitz Seeley-Swan 37 6:12.50 6:12/M
1 16:59.66 3850 Andrew Holleman Bozeman 1 5:01.15 5:01/M 1 5:41.33 5:41/M 1 6:17.18 5:43/M
2 17:40.89 4708 Andrew Lingle Sentinel 2 5:10.97 5:10/M 3 5:59.06 5:59/M 3 6:30.86 5:55/M
3 17:41.93 4497 Miles Miller Hellgate 5 5:14.86 5:14/M 2 5:57.46 5:57/M 2 6:29.61 5:54/M
4 17:47.73 4185 Sam Ells Glacier 4 5:14.66 5:14/M 4 6:01.96 6:01/M 4 6:31.11 5:55/M
5 17:58.79 3731 Dylan Aberle Billings West 3 5:14.37 5:14/M 5 6:02.21 6:02/M 5 6:42.21 6:05/M
6 18:11.42 4739 Reese Charest Sheridan 7 5:19.57 5:19/M 6 6:04.39 6:04/M 6 6:47.46 6:10/M
7 18:33.04 4394 Luke Ulmer Helena Capital 8 5:21.02 5:21/M 8 6:15.11 6:15/M 12 6:56.91 6:18/M
8 18:33.28 3545 Samuel Nash Belgrade 16 5:30.02 5:30/M 7 6:12.46 6:12/M 7 6:50.80 6:13/M
9 18:42.69 4253 Garrett Nelson Great Falls 14 5:29.79 5:29/M 10 6:18.38 6:18/M 9 6:54.52 6:16/M
10 18:47.73 4547 Draven Earles Laurel 6 5:19.01 5:19/M 17 6:23.85 6:23/M 18 7:04.87 6:25/M
11 18:48.36 4586 Jackson Leep Manhattan Christian 18 5:34.36 5:34/M 9 6:17.29 6:17/M 11 6:56.71 6:18/M
12 18:51.19 3909 Zach Wickens Broadwater 17 5:31.47 5:31/M 13 6:20.09 6:20/M 14 6:59.63 6:21/M
13 18:54.26 3989 Kelson Hickman Charles M Russell(Great Falls) 12 5:29.16 5:29/M 11 6:19.88 6:19/M 20 7:05.22 6:26/M
14 18:55.07 3687 Alibek Berkbulov Billings Skyview 9 5:26.59 5:26/M 20 6:25.32 6:25/M 15 7:03.16 6:25/M
15 18:55.61 4143 Jakob Hansen Frenchtown 11 5:28.87 5:28/M 16 6:23.25 6:23/M 16 7:03.49 6:25/M
16 18:56.73 3923 Xavier Black Butte 21 5:39.27 5:39/M 12 6:20.02 6:20/M 13 6:57.44 6:19/M
17 19:00.16 4022 Bailey Sjostrom Columbia Falls 26 5:45.56 5:45/M 14 6:21.00 6:21/M 8 6:53.60 6:15/M
18 19:05.79 4041 David Thurman Corvallis 15 5:29.84 5:29/M 91 13:35.95 12:21/M
19 19:08.37 4327 Eric Carlson Helena 10 5:27.43 5:27/M 18 6:23.88 6:23/M 23 7:17.06 6:37/M
20 19:10.78 4607 Max Stern Park 25 5:44.06 5:44/M 15 6:22.40 6:22/M 17 7:04.32 6:25/M
21 19:15.20 4623 Andrew Reed Polson 29 5:55.74 5:55/M 19 6:24.10 6:24/M 10 6:55.36 6:17/M
22 19:20.64 4092 Walker Miller Fergus 24 5:42.52 5:42/M 24 6:33.15 6:33/M 19 7:04.97 6:25/M
23 19:23.07 4118 Gabriel Felton Flathead 13 5:29.60 5:29/M 23 6:32.82 6:32/M 25 7:20.65 6:40/M
24 19:29.56 4217 Colton Pewitt Glasgow 20 5:38.64 5:38/M 27 6:38.20 6:38/M 21 7:12.72 6:33/M
25 19:34.87 4267 Zachary Kunkel Hamilton 23 5:41.12 5:41/M 22 6:32.32 6:32/M 26 7:21.43 6:41/M
26 19:38.72 4580 William Rolando Manhattan 19 5:36.89 5:36/M 29 6:39.21 6:39/M 28 7:22.62 6:42/M
27 19:42.23 4802 Chris Reevis Browning 27 5:47.99 5:47/M 28 6:38.73 6:38/M 22 7:15.51 6:35/M
28 19:58.31 4648 Tyler Schrowe Red Lodge 32 6:00.76 6:00/M 26 6:37.64 6:37/M 24 7:19.91 6:39/M
29 20:04.85 3625 Andrew Mack Billings Central Catholic 22 5:39.96 5:39/M 30 6:44.08 6:44/M 33 7:40.81 6:58/M
30 20:35.46 3511 Troy Mitchell Anaconda 34 6:05.93 6:05/M 31 6:54.78 6:54/M 31 7:34.75 6:53/M
31 20:37.43 3594 Lucas Schroeder Big Sky 36 6:10.31 6:10/M 32 6:56.31 6:56/M 30 7:30.81 6:49/M
32 20:40.74 4593 Jaden Koon North Toole County(Sunburst) 28 5:51.16 5:51/M 35 7:03.83 7:03/M 34 7:45.75 7:03/M
33 20:50.18 4766 Matthew Kaiser Twin Bridges 33 6:04.83 6:04/M 34 6:59.50 6:59/M 35 7:45.85 7:03/M
34 20:52.67 4289 Ethan Durward Havre 39 6:14.21 6:14/M 33 6:59.49 6:59/M 32 7:38.97 6:56/M
35 21:23.64 4630 Mike Brown Powell County 38 6:12.82 6:12/M 36 7:09.19 7:09/M 37 8:01.63 7:17/M
36 22:05.74 4560 Jake Bellamah Loyola-Sacred Heart 40 6:15.12 6:15/M 42 7:25.70 7:25/M 47 8:24.92 7:38/M
37 22:07.96 4656 Cordell Turner Seeley-Swan 35 6:08.87 6:08/M 49 7:41.20 7:41/M 45 8:17.89 7:32/M
38 22:21.60 3526 Sam Jones Beaverhead County 51 6:42.56 6:42/M 44 7:27.89 7:27/M 41 8:11.15 7:26/M
39 22:26.57 3942 Asa Little Butte Central Catholic 41 6:19.47 6:19/M 46 7:33.46 7:33/M 50 8:33.64 7:46/M
40 22:49.58 3612 James Kerr Bigfork 50 6:34.23 6:34/M 51 7:45.88 7:45/M 49 8:29.47 7:43/M
41 23:06.39 4275 Zane Christiansen Harrison 47 6:31.53 6:31/M 52 7:46.45 7:46/M 56 8:48.41 8:00/M
42 23:42.00 4062 Tucker Hollday Darby 55 6:50.75 6:50/M 56 7:58.76 7:58/M 59 8:52.49 8:04/M
43 23:57.66 4785 Kaden Speer West Yellowstone 67 7:12.65 7:12/M 59 8:03.62 8:03/M 52 8:41.39 7:54/M
44 24:18.51 4069 Bowen Kelley Ennis 64 7:09.11 7:09/M 62 8:09.26 8:09/M 63 9:00.14 8:11/M
45 26:22.09 4792 Ethan Flood Whitehall 73 7:35.97 7:35/M 71 8:58.41 8:58/M 71 9:47.71 8:54/M
46 27:54.22 4757 John Ward Three Forks 85 8:22.64 8:22/M 72 9:13.12 9:13/M 74 10:18.46 9:22/M
47 28:49.92 3951 Chaz Dilley Centerville 79 8:01.97 8:01/M 80 9:43.78 9:43/M 85 11:04.17 10:04/M
48 34:09.50 4153 Daniel Petersen Geyser 92 9:15.98 9:15/M 89 11:34.94 11:34/M 90 13:18.58 12:05/M
49 37:53.47 4773 Elias Adams Two Eagle River 95 10:51.70 10:51/M 91 13:19.11 13:19/M 93 13:42.66 12:27/M
Team Total Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Race 7
Bozeman 11
Hellgate 12
Helena 44
Sheridan 46
Flathead 51
Manhattan 68
Sentinel 73
Corvallis 78
Glacier 81
Billings West 87 34*
Billings Senior 105 42* 48*
Helena Capital 110
Charles M Russell(Great Falls) 115
Butte 125
Columbia Falls 138
Frenchtown 144
Big Sky 144
Great Falls 145
Belgrade 154
Polson 155
Three Forks 156 34* 34*
Broadwater 169
Laurel 171 42*
Havre 182
Glasgow 183
Red Lodge 188
Hamilton 194 47*
West Yellowstone 194 34* 42* 48*
Anaconda 199 34* 34* 44*
Beaverhead County 207 34* 48*
Billings Skyview 212 42* 48*
Bigfork 213 42* 48*
Fergus 225
Jefferson 228 34* 34* 39* 44*
Whitehall 234 34* 34* 39*
Seeley-Swan 235 34* 34* 39* 44* 47*
Browning 237
North Toole County(Sunburst) 246 34* 34* 39* 44* 47* 42*
Powell County 246 34* 34* 39* 44*
Lima 247 34* 34* 39* 44* 48*
Cut Bank 249
Harrison 250 34* 34* 39* 44* 47*
Centerville 252 34* 34* 39* 44* 47* 42*
Butte Central Catholic 253 34* 34* 39* 44* 42* 48*
Park 255 34* 34*
Cascade 258 34* 34* 39* 44*
Manhattan Christian 258 34* 34* 44* 47* 42*
Twin Bridges 261 34* 34* 39*
Ennis 262 34* 34* 39* 44* 42* 48*
Darby 266 34* 39* 44* 47* 42*
Loyola-Sacred Heart 266 34* 34* 39* 48*
Billings Central Catholic 272 47* 42*
Fairfield 276 34* 34* 39* 47* 42* 48*
Two Eagle River 279 34* 34* 39*

* - There was no runner in this race, so a default score of last place + 1 was assigned

In the case of a tie on the team score. The faster runner in the race with the highest number will break the tie.

Girls Races

Split 1 Split 2 Split 3
Place Time Bib Name Team Place Time Pace Place Time Pace Place Time Pace
1 17:35.11 3651 Tiahna Vladic Billings Senior 32 5:16.21 5:16/M 21 5:46.57 5:46/M 22 6:32.33 5:56/M
2 18:15.32 3820 Terra Trom Bozeman 36 5:23.99 5:23/M 31 6:09.91 6:09/M 27 6:41.42 6:05/M
3 18:26.16 4450 Ember Stratton Hellgate 35 5:23.57 5:23/M 33 6:12.56 6:12/M 30 6:50.03 6:13/M
4 18:39.74 4301 Kylie Hartnett Helena 38 5:28.27 5:28/M 34 6:18.53 6:18/M 32 6:52.94 6:15/M
5 19:12.18 4611 Beatrix Frissell Polson 40 5:38.95 5:38/M 37 6:28.17 6:28/M 35 7:05.06 6:26/M
6 19:25.41 4262 Brynnli Poulsen Hamilton 43 5:45.41 5:45/M 38 6:28.77 6:28/M 38 7:11.23 6:32/M
7 19:26.72 4736 Katie Turpin Sheridan 45 5:48.87 5:48/M 39 6:31.04 6:31/M 36 7:06.81 6:27/M
8 19:27.89 4103 Tori Noland-Gillespie Flathead 41 5:42.50 5:42/M 42 6:33.80 6:33/M 39 7:11.59 6:32/M
9 19:30.23 4684 Brooke Stayner Sentinel 42 5:42.94 5:42/M 40 6:31.15 6:31/M 41 7:16.14 6:36/M
10 19:31.30 3561 Freya Jones Big Sky 46 5:48.90 5:48/M 41 6:32.47 6:32/M 37 7:09.93 6:30/M
11 19:57.33 4173 Kinzie Peterson Glacier 51 5:50.31 5:50/M 43 6:38.97 6:38/M 46 7:28.05 6:47/M
12 19:57.78 4142 Natalie Yocum Frenchtown 47 5:49.29 5:49/M 47 6:44.77 6:44/M 43 7:23.72 6:43/M
13 20:01.25 3916 Hailey Nielson Butte 53 5:52.95 5:52/M 44 6:42.24 6:42/M 45 7:26.06 6:45/M
14 20:03.18 3963 Mackenzie Dean Charles M Russell(Great Falls) 54 5:53.19 5:53/M 46 6:44.61 6:44/M 44 7:25.38 6:45/M
15 20:04.98 4568 Saige Duffin Manhattan 49 5:50.04 5:50/M 49 6:45.83 6:45/M 47 7:29.11 6:48/M
16 20:13.18 3609 Anya Young Bigfork 55 5:53.23 5:53/M 45 6:42.90 6:42/M 52 7:37.05 6:55/M
17 20:14.03 4545 Grace Timm Laurel 48 5:49.59 5:49/M 48 6:44.78 6:44/M 53 7:39.66 6:57/M
18 20:16.62 4782 Averi Parker West Yellowstone 56 5:56.04 5:56/M 51 6:50.37 6:50/M 48 7:30.21 6:49/M
19 20:18.08 4027 Katie Gleason Corvallis 52 5:52.83 5:52/M 53 6:53.48 6:53/M 49 7:31.77 6:50/M
20 20:30.73 3678 Hannah Hirschi Billings Skyview 59 6:01.95 6:01/M 50 6:48.10 6:48/M 54 7:40.68 6:58/M
21 20:37.62 4365 Emma Rohrer-Fitzhugh Helena Capital 60 6:02.17 6:02/M 54 6:54.63 6:54/M 55 7:40.82 6:58/M
22 20:41.97 3898 Emma Stolte Broadwater 61 6:05.11 6:05/M 58 7:03.57 7:03/M 51 7:33.29 6:52/M
23 20:49.99 4279 Kadia Miller Havre 64 6:13.08 6:13/M 59 7:04.19 7:04/M 50 7:32.72 6:51/M
24 21:03.86 4013 Lara Erickson Columbia Falls 62 6:12.38 6:12/M 60 7:04.78 7:04/M 56 7:46.70 7:04/M
25 21:05.27 3534 Marissa Giese Belgrade 66 6:18.68 6:18/M 57 6:58.27 6:58/M 58 7:48.32 7:05/M
26 21:34.02 3521 Madalen Shipman Beaverhead County 65 6:16.79 6:16/M 61 7:15.41 7:15/M 60 8:01.82 7:17/M
27 21:48.69 4230 Jada Maynor Great Falls 63 6:12.69 6:12/M 63 7:24.70 7:24/M 61 8:11.30 7:26/M
28 21:59.81 4640 Katie Jacobsen Red Lodge 57 6:01.77 6:01/M 62 7:19.73 7:19/M 65 8:38.31 7:51/M
29 22:10.56 4207 Iris McKean Glasgow 67 6:19.31 6:19/M 65 7:31.13 7:31/M 62 8:20.12 7:35/M
30 22:33.30 4810 Challissa Kipp Browning 69 6:39.14 6:39/M 64 7:29.38 7:29/M 63 8:24.78 7:38/M
31 22:48.56 4075 Ashley Brand Fergus 68 6:33.33 6:33/M 66 7:39.47 7:39/M 64 8:35.76 7:48/M
32 23:17.15 4049 London Raemaker Cut Bank 71 6:47.77 6:47/M 67 7:47.11 7:47/M 66 8:42.27 7:55/M
33 23:29.38 3617 Meg Parkan Billings Central Catholic 70 6:41.65 6:41/M 68 7:55.64 7:55/M 67 8:52.09 8:04/M
Split 1 Split 2 Split 3
Place Time Bib Name Team Place Time Pace Place Time Pace Place Time Pace
1 18:31.24 3801 Alex Moore Bozeman 28 5:18.96 5:18/M 27 6:10.57 6:10/M 33 7:01.71 6:23/M
2 18:49.52 4408 Ella Degrandpre Hellgate 37 5:33.22 5:33/M 35 6:21.84 6:21/M 27 6:54.46 6:16/M
3 18:50.34 3650 Elena Vandersloot Billings Senior 38 5:35.42 5:35/M 33 6:19.14 6:19/M 28 6:55.78 6:17/M
4 19:53.07 3555 Madison Edwards Big Sky 41 5:47.48 5:47/M 39 6:38.22 6:38/M 38 7:27.37 6:46/M
5 20:13.49 3910 Aubree Corcoran Butte 47 5:59.85 5:59/M 41 6:44.44 6:44/M 39 7:29.20 6:48/M
6 20:16.57 4025 Lilli Day Corvallis 48 6:00.09 6:00/M 40 6:44.14 6:44/M 40 7:32.34 6:51/M
7 20:24.20 4729 Kate Moran Sheridan 52 6:04.09 6:04/M 42 6:45.08 6:45/M 43 7:35.03 6:54/M
8 20:29.97 4304 Katelyn McKay Helena 44 5:56.95 5:56/M 49 6:55.71 6:55/M 46 7:37.31 6:55/M
9 20:31.50 4099 Meaghan Fisher Flathead 42 5:52.71 5:52/M 54 7:02.02 7:02/M 45 7:36.77 6:55/M
10 20:33.50 4175 Holly Skelton Glacier 49 6:00.15 6:00/M 47 6:50.95 6:50/M 49 7:42.40 7:00/M
11 20:34.34 4616 Molly Sitter Polson 59 6:09.58 6:09/M 45 6:49.95 6:49/M 42 7:34.81 6:53/M
12 20:38.09 4571 Jessa Steele Manhattan 54 6:05.21 6:05/M 44 6:48.75 6:48/M 51 7:44.13 7:02/M
13 20:52.85 4369 Zoey Wall Helena Capital 56 6:06.29 6:06/M 51 7:00.90 7:00/M 52 7:45.66 7:03/M
14 20:53.44 3724 Katelynn Perfitt Billings West 50 6:02.30 6:02/M 53 7:01.73 7:01/M 54 7:49.41 7:06/M
15 20:55.27 4664 Jessica Dewit Sentinel 53 6:04.33 6:04/M 52 7:01.35 7:01/M 56 7:49.59 7:06/M
16 20:57.22 4141 Abby Sherwood Frenchtown 58 6:08.84 6:08/M 50 6:58.81 6:58/M 55 7:49.57 7:06/M
17 21:07.68 4058 Gracie Lang Darby 60 6:10.93 6:10/M 57 7:06.85 7:06/M 58 7:49.90 7:06/M
18 21:10.92 4261 Sarah Passey Hamilton 55 6:05.84 6:05/M 60 7:08.06 7:08/M 60 7:57.02 7:14/M
19 21:11.02 3607 Alicia Kalenak Bigfork 65 6:24.49 6:24/M 56 7:05.60 7:05/M 48 7:40.93 6:58/M
20 21:11.18 4012 Genevieve Delorme Columbia Falls 66 6:24.52 6:24/M 55 7:03.32 7:03/M 50 7:43.34 7:01/M
21 21:12.46 4542 Andria Mourich Laurel 57 6:08.25 6:08/M 61 7:10.03 7:10/M 59 7:54.18 7:11/M
22 21:20.09 3533 Kyra Giese Belgrade 64 6:22.48 6:22/M 59 7:07.93 7:07/M 57 7:49.68 7:06/M
23 21:20.37 3683 Aubrey Old Crow Billings Skyview 68 6:26.72 6:26/M 58 7:07.66 7:07/M 53 7:45.99 7:03/M
24 21:37.60 3899 Bailey Taves Broadwater 63 6:22.37 6:22/M 62 7:12.86 7:12/M 62 8:02.37 7:18/M
25 21:51.68 4280 Tamera O'Leary Havre 62 6:21.56 6:21/M 64 7:15.19 7:15/M 65 8:14.93 7:29/M
26 21:56.68 3959 Aine Brady Charles M Russell(Great Falls) 67 6:25.25 6:25/M 65 7:23.12 7:23/M 63 8:08.31 7:24/M
27 22:24.35 4233 Fay Richards Great Falls 72 6:42.84 6:42/M 66 7:23.90 7:23/M 66 8:17.61 7:32/M
28 22:32.36 4642 Mckenna Shuck Red Lodge 69 6:31.91 6:31/M 67 7:34.56 7:34/M 67 8:25.89 7:39/M
29 23:23.27 4206 Emily Kolstad Glasgow 71 6:41.25 6:41/M 70 7:58.46 7:58/M 70 8:43.56 7:55/M
30 23:33.78 4048 Katrina Ostler Cut Bank 73 6:50.55 6:50/M 71 8:06.14 8:06/M 68 8:37.09 7:50/M
31 23:35.72 4079 Evelyn Miller Fergus 74 6:58.10 6:58/M 69 7:54.85 7:54/M 69 8:42.77 7:55/M
32 24:10.10 4809 Veronica Reed Browning 75 6:58.36 6:58/M 72 8:09.39 8:09/M 71 9:02.35 8:13/M
33 26:01.32 3619 Laura Schulz Billings Central Catholic 76 7:15.56 7:15/M 74 8:44.79 8:44/M 73 10:00.97 9:05/M
Split 1 Split 2 Split 3
Place Time Bib Name Team Place Time Pace Place Time Pace Place Time Pace
1 18:31.51 4448 Elise Stearns Hellgate 39 5:35.48 5:35/M 21 6:04.65 6:04/M 22 6:51.38 6:14/M
2 18:51.31 3796 Natalie McCormick Bozeman 36 5:32.23 5:32/M 25 6:08.63 6:08/M 35 7:10.45 6:31/M
3 19:32.05 3636 Jaylyn Hallgrimson Billings Senior 42 5:42.44 5:42/M 40 6:35.42 6:35/M 37 7:14.19 6:35/M
4 19:59.63 4322 Kylee Wetzel Helena 46 5:48.04 5:48/M 44 6:47.38 6:47/M 41 7:24.21 6:44/M
5 20:25.47 4565 Jodi Cameron Manhattan 55 6:09.25 6:09/M 48 6:52.93 6:52/M 40 7:23.29 6:43/M
6 20:35.89 4111 Sadie Wilson Flathead 50 5:55.02 5:55/M 47 6:49.61 6:49/M 55 7:51.26 7:08/M
7 20:43.71 4734 Gonda Sarah Sheridan 54 6:02.80 6:02/M 51 6:57.26 6:57/M 49 7:43.65 7:01/M
8 20:46.18 4780 Julia Everest West Yellowstone 53 6:02.33 6:02/M 50 6:54.89 6:54/M 54 7:48.96 7:05/M
9 21:05.48 4034 Kara Wissenbach Corvallis 56 6:11.66 6:11/M 57 7:06.61 7:06/M 51 7:47.21 7:05/M
10 21:06.37 3727 Halle Sampson Billings West 65 6:22.10 6:22/M 53 7:01.68 7:01/M 48 7:42.59 7:00/M
11 21:08.02 3503 Sarah Griffis Anaconda 61 6:16.58 6:16/M 52 6:59.81 6:59/M 56 7:51.63 7:08/M
12 21:17.22 3960 Mckenzie Connell Charles M Russell(Great Falls) 58 6:11.84 6:11/M 58 7:08.53 7:08/M 59 7:56.85 7:13/M
13 21:20.39 4584 Shelby Walls Manhattan Christian 57 6:11.77 6:11/M 59 7:11.65 7:11/M 60 7:56.97 7:13/M
14 21:26.01 4752 Hannah Wilson Three Forks 59 6:12.50 6:12/M 56 7:06.18 7:06/M 63 8:07.33 7:23/M
15 21:28.37 4360 Willa McArdle Helena Capital 62 6:19.47 6:19/M 65 7:20.37 7:20/M 53 7:48.53 7:05/M
16 21:31.42 4167 Piper Koel Glacier 63 6:20.85 6:20/M 62 7:15.41 7:15/M 58 7:55.16 7:12/M
17 21:42.98 4614 Gwen Seeley Polson 76 6:38.97 6:38/M 55 7:04.55 7:04/M 61 7:59.46 7:15/M
18 21:44.46 3518 Ti'El Lochridge Beaverhead County 77 6:40.28 6:40/M 60 7:12.15 7:12/M 57 7:52.03 7:09/M
19 21:47.63 3682 Emma O'Donnell Billings Skyview 68 6:24.80 6:24/M 61 7:12.30 7:12/M 65 8:10.53 7:25/M
20 21:49.50 4686 Ambrie Tahbo Sentinel 70 6:26.31 6:26/M 63 7:16.62 7:16/M 62 8:06.57 7:22/M
21 22:12.68 4014 Raychel Hoerner Columbia Falls 67 6:23.46 6:23/M 66 7:30.37 7:30/M 71 8:18.85 7:33/M
22 22:15.84 4637 Amerie Chavez Red Lodge 66 6:22.96 6:22/M 69 7:36.54 7:36/M 69 8:16.34 7:31/M
23 22:18.56 4225 Isabel Hawley Great Falls 64 6:21.87 6:21/M 70 7:36.74 7:36/M 72 8:19.95 7:34/M
24 22:18.97 3914 Pieper Joseph Butte 71 6:26.97 6:26/M 71 7:37.40 7:37/M 67 8:14.60 7:29/M
25 22:19.03 3558 Emily Hale Big Sky 74 6:30.22 6:30/M 67 7:31.73 7:31/M 70 8:17.08 7:32/M
26 22:24.45 4134 Claire Bagnell Frenchtown 78 6:42.19 6:42/M 68 7:32.79 7:32/M 64 8:09.47 7:25/M
27 22:28.80 3893 Sarah Christensen Broadwater 72 6:27.91 6:27/M 72 7:38.00 7:38/M 73 8:22.89 7:36/M
28 22:46.87 4277 Hannah Haslem Havre 79 6:43.73 6:43/M 76 7:50.27 7:50/M 66 8:12.87 7:27/M
29 22:47.18 4204 Ali Cunningham Glasgow 69 6:24.89 6:24/M 73 7:45.56 7:45/M 76 8:36.73 7:49/M
30 22:49.27 4258 Marie Davenport Hamilton 73 6:29.05 6:29/M 75 7:46.92 7:46/M 75 8:33.30 7:46/M
31 23:29.57 3539 Lyndy Powers Belgrade 81 6:46.13 6:46/M 79 8:01.01 8:01/M 77 8:42.43 7:55/M
32 23:31.49 4546 Lizzie Wisecup Laurel 80 6:45.73 6:45/M 78 8:00.04 8:00/M 78 8:45.72 7:57/M
33 23:51.36 4808 Chaslin Kipp Browning 82 6:52.66 6:52/M 77 7:58.97 7:58/M 80 8:59.73 8:10/M
34 24:02.06 3605 Audrey Abbott Bigfork 84 6:57.44 6:57/M 80 8:05.93 8:05/M 79 8:58.69 8:09/M
35 24:28.06 4598 Sylvie Schoenen Park 85 7:05.95 7:05/M 81 8:15.26 8:15/M 82 9:06.85 8:16/M
36 24:33.57 4078 Ellie Kuhlmann Fergus 83 6:55.35 6:55/M 82 8:33.01 8:33/M 81 9:05.21 8:15/M
37 26:40.22 4051 Mariah Wahl Cut Bank 87 7:28.01 7:28/M 84 9:09.74 9:09/M 84 10:02.47 9:07/M
38 27:12.37 3620 Shay Smith Billings Central Catholic 88 7:39.16 7:39/M 85 9:24.61 9:24/M 85 10:08.60 9:13/M
Split 1 Split 2 Split 3
Place Time Bib Name Team Place Time Pace Place Time Pace Place Time Pace
3522 Haley Thomas Beaverhead County 88 10:52.70 10:52/M
3822 Claire Vlases Bozeman 87 12:32.11 12:32/M
1 19:10.46 4423 Abby Kendrick Hellgate 38 5:50.50 5:50/M 33 6:25.85 6:25/M 22 6:54.11 6:16/M
2 19:11.48 3785 Ellie Hull Bozeman 39 5:50.73 5:50/M 32 6:25.78 6:25/M 24 6:54.97 6:16/M
3 19:32.83 3635 Jade Hallgrimson Billings Senior 41 5:51.14 5:51/M 34 6:26.85 6:26/M 35 7:14.84 6:35/M
4 20:04.32 4315 Rylie Schoenfeld Helena 43 5:51.57 5:51/M 37 6:31.83 6:31/M 45 7:40.92 6:58/M
5 20:17.72 4105 Hannah Perrin Flathead 44 5:53.14 5:53/M 42 6:48.88 6:48/M 42 7:35.70 6:54/M
6 20:28.82 4751 Kyle Olson Three Forks 46 5:58.93 5:58/M 41 6:48.06 6:48/M 46 7:41.83 6:59/M
7 21:00.93 4727 Sylvia Brown Sheridan 52 6:20.12 6:20/M 46 7:01.12 7:01/M 44 7:39.69 6:57/M
8 21:07.37 3709 Kendall Barrie Billings West 55 6:24.04 6:24/M 50 7:06.65 7:06/M 43 7:36.68 6:55/M
9 21:09.85 4781 Abigail Jackson West Yellowstone 50 6:09.68 6:09/M 45 7:00.73 7:00/M 50 7:59.44 7:15/M
10 21:15.64 4163 Zephy Hanson Glacier 54 6:21.47 6:21/M 49 7:06.52 7:06/M 48 7:47.65 7:05/M
11 21:16.77 4570 Hallie Hemenway Manhattan 48 6:06.91 6:06/M 53 7:12.22 7:12/M 49 7:57.64 7:14/M
12 21:46.45 4031 Kailee McCready Corvallis 51 6:18.85 6:18/M 55 7:21.00 7:21/M 53 8:06.60 7:22/M
13 21:55.55 4349 Nina Bracht-Bedell Helena Capital 57 6:30.21 6:30/M 54 7:19.64 7:19/M 52 8:05.70 7:21/M
14 22:16.59 4681 Kendall Quindry Sentinel 53 6:20.76 6:20/M 48 7:03.13 7:03/M 75 8:52.70 8:04/M
15 22:25.44 4544 Rachael Rupp Laurel 70 6:45.11 6:45/M 56 7:28.40 7:28/M 54 8:11.93 7:26/M
16 22:26.20 3911 Kyla Felix Butte 60 6:37.06 6:37/M 57 7:31.94 7:31/M 56 8:17.20 7:32/M
17 22:29.33 3538 Ashley Morgan Belgrade 64 6:40.24 6:40/M 60 7:33.94 7:33/M 55 8:15.15 7:30/M
18 22:32.25 3957 Emma Bergman Charles M Russell(Great Falls) 58 6:33.74 6:33/M 65 7:36.19 7:36/M 61 8:22.32 7:36/M
19 22:33.81 4786 Madison Loomis Whitehall 61 6:38.33 6:38/M 58 7:31.97 7:31/M 62 8:23.51 7:37/M
20 22:36.99 4228 Grace Lusnia Great Falls 63 6:39.87 6:39/M 66 7:36.93 7:36/M 57 8:20.19 7:35/M
21 22:41.61 3897 Olivia Lynn Broadwater 72 6:46.66 6:46/M 61 7:34.50 7:34/M 59 8:20.45 7:35/M
22 22:42.70 3606 Scout Jessop Bigfork 67 6:42.62 6:42/M 62 7:35.71 7:35/M 64 8:24.37 7:38/M
23 22:43.08 4015 Kara Mohr Columbia Falls 68 6:44.35 6:44/M 67 7:38.17 7:38/M 60 8:20.56 7:35/M
24 22:46.27 4638 Emma Evenson Red Lodge 59 6:35.49 6:35/M 71 7:45.17 7:45/M 65 8:25.61 7:39/M
25 22:46.59 3516 Harleigh Johnson Beaverhead County 73 6:47.27 6:47/M 63 7:35.76 7:35/M 63 8:23.56 7:37/M
26 22:51.31 4208 Lauren Padden Glasgow 62 6:39.47 6:39/M 68 7:38.64 7:38/M 68 8:33.20 7:46/M
27 22:52.82 4276 Emma Gillen Havre 74 6:49.62 6:49/M 59 7:33.58 7:33/M 67 8:29.62 7:43/M
28 23:10.44 4612 Halle Heninger Polson 66 6:41.60 6:41/M 70 7:44.84 7:44/M 71 8:44.00 7:56/M
29 23:20.08 3575 Emma Woods Big Sky 79 6:58.34 6:58/M 72 7:48.14 7:48/M 69 8:33.60 7:46/M
30 23:36.60 4263 Mariola Tesero Hamilton 76 6:54.28 6:54/M 74 7:58.01 7:58/M 72 8:44.31 7:56/M
31 23:38.78 3679 Toree Manning Billings Skyview 75 6:51.16 6:51/M 77 8:01.58 8:01/M 73 8:46.04 7:58/M
32 23:48.95 4073 Avery Pitcher Fairfield 78 6:57.66 6:57/M 76 8:00.16 8:00/M 74 8:51.13 8:03/M
33 23:52.53 4596 Grace Lee Park 80 6:58.38 6:58/M 73 7:52.02 7:52/M 78 9:02.13 8:13/M
34 23:53.13 4760 Kate Fisher Twin Bridges 71 6:46.37 6:46/M 75 7:59.57 7:59/M 79 9:07.19 8:17/M
35 23:58.99 4139 Jordyn Lucier Frenchtown 69 6:44.98 6:44/M 80 8:18.14 8:18/M 77 8:55.87 8:06/M
36 24:17.67 4558 Carolyn Kimball Loyola-Sacred Heart 77 6:55.67 6:55/M 78 8:11.50 8:11/M 80 9:10.50 8:20/M
37 25:16.16 4080 Aspen Montgomery Fergus 81 7:12.54 7:12/M 83 8:42.87 8:42/M 81 9:20.75 8:29/M
38 25:27.55 4045 Macee Barry Cut Bank 84 7:23.90 7:23/M 81 8:35.19 8:35/M 83 9:28.46 8:36/M
39 25:28.91 4811 Arena Matt Browning 83 7:23.17 7:23/M 82 8:37.67 8:37/M 82 9:28.07 8:36/M
40 28:40.69 3618 Emma Putnam Billings Central Catholic 85 8:06.53 8:06/M 84 10:02.68 10:02/M 84 10:31.48 9:34/M
41 31:57.74 4772 Mara Parizeau Two Eagle River 86 9:29.09 9:29/M 87 10:46.84 10:46/M 85 11:41.81 10:37/M
Split 1 Split 2 Split 3
Place Time Bib Name Team Place Time Pace Place Time Pace Place Time Pace
3521 Madalen Shipman Beaverhead County 91 15:46.82 15:46/M
1 19:21.34 3802 Riley Moore Bozeman 28 5:43.35 5:43/M 25 6:27.37 6:27/M 27 7:10.62 6:31/M
2 19:33.52 4433 Katie Munro Hellgate 29 5:43.48 5:43/M 26 6:27.44 6:27/M 31 7:22.60 6:42/M
3 20:18.77 4323 Jasmine Wilkerson Helena 40 6:02.13 6:02/M 38 6:49.13 6:49/M 35 7:27.51 6:46/M
4 20:37.97 4098 Hailey Allen Flathead 38 5:59.31 5:59/M 40 6:52.39 6:52/M 45 7:46.27 7:04/M
5 20:43.65 3640 Aisley Kraske Billings Senior 42 6:08.77 6:08/M 39 6:51.00 6:51/M 43 7:43.88 7:01/M
6 21:07.16 4730 Piper O'Dell Sheridan 44 6:17.46 6:17/M 45 7:03.51 7:03/M 44 7:46.19 7:04/M
7 21:07.33 3726 Taryn Riley Billings West 47 6:21.35 6:21/M 46 7:03.74 7:03/M 42 7:42.24 7:00/M
8 21:20.35 4555 Reata Crafton Lima 45 6:19.05 6:19/M 44 7:01.72 7:01/M 46 7:59.58 7:15/M
9 21:51.43 4668 Megan Hamilton Sentinel 46 6:20.74 6:20/M 51 7:29.14 7:29/M 47 8:01.55 7:17/M
10 21:58.93 4159 Hannah Deck Glacier 54 6:27.27 6:27/M 49 7:23.48 7:23/M 48 8:08.18 7:24/M
11 22:00.99 4567 Pralie Duffin Manhattan 43 6:13.77 6:13/M 47 7:19.22 7:19/M 54 8:28.00 7:42/M
12 22:19.00 3941 Savannah Parks Butte Central Catholic 53 6:26.95 6:26/M 48 7:23.42 7:23/M 56 8:28.63 7:42/M
13 22:20.27 3965 Ryan Lawson Charles M Russell(Great Falls) 49 6:24.34 6:24/M 50 7:27.46 7:27/M 55 8:28.47 7:42/M
14 22:26.14 4030 Bree Lewis Corvallis 51 6:25.29 6:25/M 57 7:41.04 7:41/M 50 8:19.81 7:34/M
15 22:26.81 4357 Ella Krumm Helena Capital 48 6:23.78 6:23/M 54 7:36.61 7:36/M 53 8:26.42 7:40/M
16 22:38.05 3535 Audrey Maroney Belgrade 55 6:29.70 6:29/M 52 7:32.13 7:32/M 64 8:36.22 7:49/M
17 22:42.71 4531 Grace Alexander Jefferson 68 6:53.21 6:53/M 55 7:37.49 7:37/M 49 8:12.01 7:27/M
18 22:47.27 4011 Alyssa Blankenship Columbia Falls 59 6:42.09 6:42/M 59 7:43.24 7:43/M 51 8:21.94 7:35/M
19 22:48.75 3504 Sabrina Hofland Anaconda 62 6:46.02 6:46/M 53 7:32.74 7:32/M 57 8:29.99 7:43/M
20 23:00.02 3559 Savannah Holgate Big Sky 65 6:50.13 6:50/M 56 7:38.96 7:38/M 58 8:30.93 7:44/M
21 23:11.40 4066 Maida Knapton Ennis 63 6:48.86 6:48/M 71 7:56.79 7:56/M 52 8:25.75 7:39/M
22 23:13.71 4615 River Shoemake Polson 69 6:53.41 6:53/M 63 7:46.08 7:46/M 60 8:34.22 7:47/M
23 23:15.69 4135 Olivia Channer Frenchtown 56 6:29.75 6:29/M 65 7:50.83 7:50/M 75 8:55.11 8:06/M
24 23:18.01 4543 Grace Poolet Laurel 71 6:54.68 6:54/M 60 7:44.07 7:44/M 65 8:39.26 7:52/M
25 23:29.96 3892 Macey Bauman Broadwater 85 7:10.44 7:10/M 61 7:44.24 7:44/M 61 8:35.28 7:48/M
26 23:30.79 4629 Nora Spring Powell County 74 6:55.66 6:55/M 64 7:46.51 7:46/M 70 8:48.62 8:00/M
27 23:32.65 4747 Traci Johnston Three Forks 72 6:55.20 6:55/M 73 8:01.63 8:01/M 63 8:35.82 7:48/M
28 23:33.81 4226 Chloe Jenkins Great Falls 73 6:55.61 6:55/M 62 7:45.60 7:45/M 73 8:52.60 8:04/M
29 23:39.63 3677 Jaycee Franco Billings Skyview 75 6:56.92 6:56/M 70 7:54.35 7:54/M 69 8:48.36 8:00/M
30 23:41.75 4282 Lilly Taly Havre 81 7:05.00 7:05/M 67 7:53.07 7:53/M 67 8:43.68 7:55/M
31 23:50.58 4209 Alaina Sallee Glasgow 66 6:52.18 6:52/M 68 7:53.82 7:53/M 81 9:04.58 8:15/M
32 23:53.21 3608 Grace Stewart Bigfork 70 6:54.14 6:54/M 76 8:04.98 8:04/M 74 8:54.09 8:05/M
33 23:58.74 3519 Jordyn McKay Beaverhead County 80 7:04.42 7:04/M 77 8:06.19 8:06/M 68 8:48.13 8:00/M
34 24:02.07 4643 Lexi Williams Red Lodge 78 7:03.93 7:03/M 75 8:03.03 8:03/M 76 8:55.11 8:06/M
35 24:04.99 4779 Skye Bleakley West Yellowstone 79 7:04.04 7:04/M 79 8:08.38 8:08/M 72 8:52.57 8:04/M
36 24:23.08 4557 Kathryn Hardy Loyola-Sacred Heart 86 7:17.24 7:17/M 78 8:07.76 8:07/M 77 8:58.08 8:09/M
37 24:25.59 3918 Ida Real Butte 82 7:05.64 7:05/M 82 8:16.89 8:16/M 79 9:03.06 8:14/M
38 25:15.77 4082 Winnie Phansombun Fergus 77 7:03.80 7:03/M 84 8:39.75 8:39/M 84 9:32.22 8:40/M
39 25:18.69 4812 Kelsey Mad Plume Browning 87 7:20.36 7:20/M 86 8:46.55 8:46/M 82 9:11.78 8:21/M
40 25:25.93 4790 Brynna Wolfe Whitehall 76 6:59.00 6:59/M 85 8:45.54 8:45/M 85 9:41.39 8:48/M
41 25:31.20 3946 Georgia Mortag Cascade 84 7:09.50 7:09/M 83 8:37.05 8:37/M 87 9:44.65 8:51/M
42 26:53.97 4761 Nora Humbert Twin Bridges 88 7:44.67 7:44/M 87 9:24.26 9:24/M 88 9:45.04 8:52/M
43 27:37.12 4601 Adelle Welch Park 90 8:27.36 8:27/M 88 9:25.43 9:25/M 86 9:44.33 8:51/M
44 28:41.38 4047 Dakota Manecke Cut Bank 89 8:12.55 8:12/M 90 9:49.35 9:49/M 90 10:39.48 9:41/M
45 31:15.95 4771 Tarae Goodluck Two Eagle River 92 10:51.56 10:51/M 89 9:49.01 9:49/M 89 10:35.38 9:37/M
Split 1 Split 2 Split 3
Place Time Bib Name Team Place Time Pace Place Time Pace Place Time Pace
1 19:19.83 3778 Grace Gilbreth Bozeman 32 5:46.35 5:46/M 19 6:23.19 6:23/M 21 7:10.29 6:31/M
2 19:37.26 4453 Madeline Swanberg Hellgate 33 5:46.40 5:46/M 20 6:23.68 6:23/M 28 7:27.18 6:46/M
3 21:02.99 4663 Lillian Commons Sentinel 48 6:18.60 6:18/M 39 6:58.14 6:58/M 37 7:46.25 7:04/M
4 21:09.43 4109 Sierra Vickrey Flathead 49 6:20.04 6:20/M 41 7:05.45 7:05/M 36 7:43.94 7:01/M
5 21:32.60 3718 Peyton Lipp Billings West 50 6:24.40 6:24/M 44 7:15.36 7:15/M 38 7:52.84 7:09/M
6 21:32.84 4572 Paige Taylor Manhattan 47 6:18.27 6:18/M 43 7:14.18 7:14/M 42 8:00.39 7:16/M
7 22:05.95 4651 Hannah Ayers Seeley-Swan 44 6:16.38 6:16/M 50 7:36.49 7:36/M 49 8:13.08 7:28/M
8 22:07.82 4728 Josie Fettig Sheridan 52 6:25.67 6:25/M 48 7:27.69 7:27/M 50 8:14.46 7:29/M
9 22:09.82 4236 Emilee Shores Great Falls 53 6:27.85 6:27/M 49 7:29.30 7:29/M 48 8:12.67 7:27/M
10 22:12.00 3974 Alyssa Tomlinson Charles M Russell(Great Falls) 55 6:30.23 6:30/M 47 7:25.87 7:25/M 51 8:15.90 7:30/M
11 22:36.26 4033 Elizabeth Varner Corvallis 54 6:29.84 6:29/M 90 16:06.42 14:38/M
12 22:49.33 3912 Gabby Haberman Butte 64 6:55.99 6:55/M 51 7:36.84 7:36/M 52 8:16.50 7:31/M
13 22:59.40 4210 Brooke Westby Glasgow 58 6:44.77 6:44/M 59 7:52.92 7:52/M 54 8:21.71 7:35/M
14 23:01.49 4174 Sydney Ruff Glacier 56 6:34.08 6:34/M 63 7:56.55 7:56/M 58 8:30.86 7:44/M
15 23:07.12 3507 Cora Pesanti Anaconda 69 6:59.52 6:59/M 54 7:40.57 7:40/M 55 8:27.03 7:41/M
16 23:08.55 4310 Alyssa Plant Helena 51 6:25.38 6:25/M 56 7:47.17 7:47/M 66 8:56.00 8:07/M
17 23:08.64 4351 Elisabeth Davidson Helena Capital 67 6:59.34 6:59/M 57 7:48.48 7:48/M 53 8:20.82 7:35/M
18 23:17.71 4137 Jalena Jackson Frenchtown 57 6:38.83 6:38/M 61 7:55.39 7:55/M 63 8:43.49 7:55/M
19 23:25.29 4017 Kaila Belston Columbia Falls 66 6:58.45 6:58/M 60 7:53.33 7:53/M 60 8:33.51 7:46/M
20 23:29.15 4748 Lily Jones Three Forks 62 6:51.19 6:51/M 62 7:56.35 7:56/M 61 8:41.61 7:54/M
21 23:31.43 4273 Makenna Christiansen Harrison 68 6:59.42 6:59/M 58 7:49.68 7:49/M 62 8:42.33 7:55/M
22 23:53.53 3894 Denika Dolan Broadwater 63 6:54.09 6:54/M 67 8:03.69 8:03/M 65 8:55.75 8:06/M
23 23:56.66 3515 Natalie Bush Beaverhead County 71 7:00.80 7:00/M 64 7:57.51 7:57/M 67 8:58.35 8:09/M
24 24:16.65 4281 Aliviah Pratt Havre 75 7:13.63 7:13/M 70 8:17.28 8:17/M 64 8:45.74 7:57/M
25 24:17.00 4081 Cora Pavlovick Fergus 76 7:15.03 7:15/M 66 8:02.11 8:02/M 68 8:59.86 8:10/M
26 24:20.65 3536 Jayden McGowen Belgrade 73 7:07.62 7:07/M 68 8:08.26 8:08/M 69 9:04.77 8:15/M
27 24:32.59 4533 Becca Nelson Jefferson 70 7:00.67 7:00/M 69 8:16.31 8:16/M 71 9:15.61 8:25/M
28 24:42.65 4641 Riki Poore Red Lodge 65 6:57.71 6:57/M 71 8:21.18 8:21/M 72 9:23.76 8:32/M
29 24:53.22 4259 Hannah Hicks Hamilton 74 7:10.79 7:10/M 74 8:27.16 8:27/M 70 9:15.27 8:25/M
30 25:04.86 3944 Lily Grismer Cascade 72 7:05.83 7:05/M 72 8:22.78 8:22/M 77 9:36.25 8:44/M
31 25:29.28 4787 Macee Patritti Whitehall 79 7:27.07 7:27/M 75 8:28.15 8:28/M 75 9:34.06 8:42/M
32 25:34.24 4613 Julia Reiners Polson 81 7:28.42 7:28/M 73 8:24.62 8:24/M 78 9:41.20 8:48/M
33 25:43.13 3566 Eloise Mitchell Big Sky 84 7:37.07 7:37/M 77 8:37.96 8:37/M 74 9:28.10 8:36/M
34 26:19.63 4628 Natalie Spring Powell County 85 7:59.10 7:59/M 78 8:44.48 8:44/M 76 9:36.05 8:44/M
35 26:24.19 4813 Kiara Iron Heart Browning 80 7:27.63 7:27/M 82 8:51.91 8:51/M 81 10:04.65 9:09/M
36 26:36.70 4046 Katelyn Edinger Cut Bank 86 7:59.38 7:59/M 81 8:50.00 8:50/M 80 9:47.32 8:54/M
37 27:40.78 4763 Bailey Stockett Twin Bridges 88 8:05.32 8:05/M 83 9:27.73 9:27/M 83 10:07.73 9:12/M
38 28:01.71 4599 Isabel Sexton Park 87 8:00.94 8:00/M 85 9:39.32 9:39/M 84 10:21.45 9:25/M
39 28:54.55 4556 Hellie Badaruddin Loyola-Sacred Heart 90 8:24.97 8:24/M 86 9:42.08 9:42/M 85 10:47.50 9:48/M
40 28:59.05 4554 Molly Crafton Lima 89 8:09.01 8:09/M 84 9:29.41 9:29/M 86 11:20.63 10:18/M
41 34:02.43 4770 Viviana After Buffalo-Adams Two Eagle River 91 9:34.27 9:34/M 87 11:46.38 11:46/M 87 12:41.78 11:32/M
Split 1 Split 2 Split 3
Place Time Bib Name Team Place Time Pace Place Time Pace Place Time Pace
4543 Grace Poolet Laurel 89 8:45.07 8:45/M
4546 Lizzie Wisecup Laurel 86 8:33.52 8:33/M
1 19:51.29 4406 Wren Cilimburg Hellgate 30 6:00.21 6:00/M 21 6:29.42 6:29/M 27 7:21.66 6:41/M
2 20:06.34 3762 Bridget Boyle Bozeman 31 6:00.25 6:00/M 25 6:35.86 6:35/M 29 7:30.23 6:49/M
3 21:37.57 4673 Kathryn Lindsay Sentinel 44 6:26.03 6:26/M 38 7:19.04 7:19/M 36 7:52.50 7:09/M
4 21:51.29 4735 Samantha Taylor Sheridan 49 6:32.84 6:32/M 37 7:15.19 7:15/M 38 8:03.26 7:19/M
5 21:57.33 4292 Paige Aasved Helena 42 6:23.43 6:23/M 39 7:21.66 7:21/M 43 8:12.24 7:27/M
6 21:59.03 4592 Brooke Holland North Toole County(Sunburst) 46 6:29.37 6:29/M 43 7:25.91 7:25/M 39 8:03.75 7:19/M
7 22:09.29 4028 Anna Jessop Corvallis 48 6:31.88 6:31/M 41 7:25.66 7:25/M 42 8:11.75 7:26/M
8 22:10.07 4566 Rylee Cameron Manhattan 45 6:27.98 6:27/M 45 7:28.96 7:28/M 44 8:13.13 7:28/M
9 22:12.76 3722 Marissa Nunberg Billings West 52 6:45.29 6:45/M 40 7:23.11 7:23/M 40 8:04.36 7:20/M
10 22:27.99 4166 Makenna Kauffman Glacier 43 6:24.56 6:24/M 47 7:36.25 7:36/M 48 8:27.18 7:41/M
11 23:06.30 4221 Jessica Downard Great Falls 54 6:50.02 6:50/M 48 7:39.69 7:39/M 51 8:36.59 7:49/M
12 23:08.34 3947 Shaylyn Dilley Centerville 58 6:55.05 6:55/M 53 7:50.05 7:50/M 46 8:23.24 7:37/M
13 23:24.63 4016 Emma Upton Columbia Falls 60 6:58.50 6:58/M 50 7:41.89 7:41/M 54 8:44.24 7:56/M
14 23:44.47 4140 Megan Lund Frenchtown 59 6:55.94 6:55/M 58 8:01.40 8:01/M 55 8:47.13 7:59/M
15 23:49.21 4102 Carrigan Hamilton Flathead 61 7:01.53 7:01/M 54 7:55.75 7:55/M 57 8:51.93 8:03/M
16 23:51.36 4359 Heather Magera Helena Capital 65 7:10.41 7:10/M 55 7:57.96 7:57/M 53 8:42.99 7:55/M
17 23:56.99 3537 Madison McLaughlin Belgrade 56 6:51.46 6:51/M 61 8:07.27 8:07/M 61 8:58.26 8:09/M
18 24:06.95 3921 Helena Schoonen Butte 63 7:08.40 7:08/M 57 8:01.14 8:01/M 60 8:57.41 8:08/M
19 24:07.60 3969 Laura Smith Charles M Russell(Great Falls) 57 6:52.76 6:52/M 63 8:12.84 8:12/M 64 9:02.00 8:13/M
20 24:08.32 4541 Haley Broberg Laurel 66 7:10.89 7:10/M 60 8:05.00 8:05/M 58 8:52.43 8:04/M
21 24:14.86 4749 Kodee Kolberg Three Forks 53 6:46.71 6:46/M 65 8:19.93 8:19/M 66 9:08.22 8:18/M
22 24:30.47 3968 Aubry Smith Charles M Russell(Great Falls) 94 24:30.47 22:16/M
23 24:33.94 3563 Dylan Kidd Big Sky 70 7:16.19 7:16/M 64 8:19.18 8:19/M 62 8:58.57 8:09/M
24 24:50.31 4639 Kiyamani Hollow Horn Bear Red Lodge 62 7:04.98 7:04/M 66 8:23.76 8:23/M 69 9:21.57 8:30/M
25 24:58.86 4278 Grace Loftus Havre 71 7:23.31 7:23/M 68 8:31.10 8:31/M 65 9:04.45 8:15/M
26 25:02.43 4205 Katie Kaiser Glasgow 69 7:15.52 7:15/M 67 8:27.05 8:27/M 68 9:19.86 8:28/M
27 25:32.79 4085 Megan Sweeney Fergus 74 7:39.92 7:39/M 69 8:40.00 8:40/M 67 9:12.87 8:22/M
28 25:38.39 3895 Emma Huffman Broadwater 68 7:12.70 7:12/M 70 8:42.12 8:42/M 70 9:43.57 8:50/M
29 26:52.79 4814 Walker Running Crane Browning 75 7:42.32 7:42/M 73 9:14.05 9:14/M 73 9:56.42 9:02/M
30 26:59.73 4652 Jayla Kauffman Seeley-Swan 77 7:48.80 7:48/M 76 9:15.98 9:15/M 72 9:54.95 9:00/M
31 27:08.61 4272 Maddison Christiansen Harrison 72 7:34.46 7:34/M 74 9:14.92 9:14/M 75 10:19.23 9:23/M
32 27:27.26 4050 Grace Rooney Cut Bank 76 7:43.18 7:43/M 77 9:19.24 9:19/M 78 10:24.84 9:27/M
33 27:35.26 4532 Laurynn Armstrong Jefferson 78 7:58.14 7:58/M 75 9:15.59 9:15/M 76 10:21.53 9:25/M
34 28:11.20 4264 Atria Wisehart Hamilton 84 8:20.56 8:20/M 78 9:28.72 9:28/M 77 10:21.92 9:25/M
35 28:39.87 4627 Jessica Pauley Powell County 80 8:03.92 8:03/M 82 10:02.83 10:02/M 79 10:33.12 9:35/M
36 28:45.78 3945 Alexa Mortag Cascade 82 8:06.43 8:06/M 81 9:46.62 9:46/M 83 10:52.73 9:53/M
37 28:58.46 4788 Karlie Wagner Whitehall 81 8:04.69 8:04/M 85 10:09.90 10:09/M 82 10:43.87 9:45/M
38 28:59.36 4597 Adeline Melin Park 83 8:10.39 8:10/M 84 10:08.45 10:08/M 81 10:40.52 9:42/M
39 29:16.50 3616 Maddie Fink Billings Central Catholic 87 8:36.67 8:36/M 83 10:03.90 10:03/M 80 10:35.93 9:37/M
40 29:33.79 4610 Elisabeth Bjorge Polson 90 8:51.40 8:51/M 79 9:39.95 9:39/M 84 11:02.44 10:02/M
41 30:27.68 4762 Blu Keim Twin Bridges 91 8:53.46 8:53/M 86 10:19.76 10:19/M 86 11:14.46 10:13/M
42 30:40.19 3506 Madison King Anaconda 88 8:42.67 8:42/M 88 10:40.14 10:40/M 87 11:17.38 10:15/M
43 31:51.79 4059 Elsa Podesta Darby 93 9:43.04 9:43/M 87 10:36.40 10:36/M 88 11:32.35 10:29/M
44 34:25.15 4583 Rachel Bos Manhattan Christian 94 9:47.47 9:47/M 90 11:47.80 11:47/M 89 12:49.88 11:39/M
45 37:53.02 4769 Patience After Buffalo-Adams Two Eagle River 96 10:52.14 10:52/M 92 13:19.36 13:19/M 92 13:41.52 12:26/M